Szymon Kaczmarek startuje w European Junior Cup!

- MotoRmania

Polak w Pucharze Europy!

Informacja prasowa

Start Polaka w prestiżowym markowym Europejskim Pucharze Juniorów EJC został już potwierdzony! Nasz kraj będzie reprezentował 18-letni Szymon Kaczmarek z Kościana. W EJC zawodnik zmierzy się z kilkudziesięcioma rywalami z całego świata, w wieku od 14 do 19 lat. Wszyscy dosiądą identycznych motocykli KTM 690 Duke.

Szymon Kaczmarek urodził się w 1993 roku, swoją karierę rozpoczynał na skuterach. W wieku 14 lat wywalczył tytuł Mistrza Polski w skuterach i drugie miejsce w Zipp Cup. Rok później do kolejnych tytułów skuterowych dołożył czwarte miejsce w markowym pucharze Yamaha R125. W 2009 roku zajął trzecie miejsce w Honda CBR125 Cup, by w następnym sezonie wystartować w mistrzostwach Czech w klasie 125GP oraz europejskiej serii Alpe Adria, które ukończył kolejno na trzecim i siódmym miejscu. W zeszłym roku zaliczył starty w mistrzostwach Niemiec IDM oraz bardzo udane gościnne w mistrzostwach Czech i Alpe Adria. W nadchodzącym sezonie będzie walczył o tytuł Mistrza Europy Juniorów.

Europejski Puchar Juniorów powstał z myślą o umożliwieniu młodym zawodnikom z całego świata startów podczas legendarnych mistrzostw świata World Superbike i rozwijania ich umiejętności na międzynarodowym poziomie. Start na identycznych motocyklach KTM 690 Duke zapewnia wszystkim zawodnikom wyrównane szanse. W efekcie możemy liczyć na ekscytujące wyścigi młodych gwiazd prezentujących się przed wielotysięczną publicznością.

Na tegoroczną edycję EJC składa się osiem rund rozgrywanych na europejskich torach wspólnie z mistrzostwami świata World Superbike. Dla Kaczmarka start w EJC to szansa na sprawdzenie się na europejskim poziomie.

„Przede mną  dużo pracy, którą rozpocznę w marcu na obozie treningowym w Hiszpanii – mówi Szymon. – Postaram się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący sezon i podnieść swoje umiejętności. Cieszę się, że cała klasa będzie się ścigać na takim samym motocyklu, bo to każdemu z nas daje wyrównane szanse. Już się nie mogę doczekać marcowego obozu!”

Kalendarz European Junior Cup 2012:
19-21 marca    oficjalne testy / Cartagena-Hiszpania
22 kwietnia    Assen, Holandia
6 maja        Monza, Włochy
10 czerwca    Misano, San Marino
1 lipca        Aragon, Hiszpania
22 lipca        Brno, Czechy
5 sierpnia    Silverstone Wielka Brytania
9 września    Nurburgring, Niemcy
7 października    Magny Cours, Francja

Oficjalna strona European Junior Cup.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl