Szymon Kaczmarek startuje w European Junior Cup!
MotoRmania
20 marca 2012

Polak w Pucharze Europy!

Informacja prasowa

Start Polaka w prestiżowym markowym Europejskim Pucharze Juniorów EJC został już potwierdzony! Nasz kraj będzie reprezentował 18-letni Szymon Kaczmarek z Kościana. W EJC zawodnik zmierzy się z kilkudziesięcioma rywalami z całego świata, w wieku od 14 do 19 lat. Wszyscy dosiądą identycznych motocykli KTM 690 Duke.

Szymon Kaczmarek urodził się w 1993 roku, swoją karierę rozpoczynał na skuterach. W wieku 14 lat wywalczył tytuł Mistrza Polski w skuterach i drugie miejsce w Zipp Cup. Rok później do kolejnych tytułów skuterowych dołożył czwarte miejsce w markowym pucharze Yamaha R125. W 2009 roku zajął trzecie miejsce w Honda CBR125 Cup, by w następnym sezonie wystartować w mistrzostwach Czech w klasie 125GP oraz europejskiej serii Alpe Adria, które ukończył kolejno na trzecim i siódmym miejscu. W zeszłym roku zaliczył starty w mistrzostwach Niemiec IDM oraz bardzo udane gościnne w mistrzostwach Czech i Alpe Adria. W nadchodzącym sezonie będzie walczył o tytuł Mistrza Europy Juniorów.

Europejski Puchar Juniorów powstał z myślą o umożliwieniu młodym zawodnikom z całego świata startów podczas legendarnych mistrzostw świata World Superbike i rozwijania ich umiejętności na międzynarodowym poziomie. Start na identycznych motocyklach KTM 690 Duke zapewnia wszystkim zawodnikom wyrównane szanse. W efekcie możemy liczyć na ekscytujące wyścigi młodych gwiazd prezentujących się przed wielotysięczną publicznością.

Na tegoroczną edycję EJC składa się osiem rund rozgrywanych na europejskich torach wspólnie z mistrzostwami świata World Superbike. Dla Kaczmarka start w EJC to szansa na sprawdzenie się na europejskim poziomie.

„Przede mną  dużo pracy, którą rozpocznę w marcu na obozie treningowym w Hiszpanii – mówi Szymon. – Postaram się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący sezon i podnieść swoje umiejętności. Cieszę się, że cała klasa będzie się ścigać na takim samym motocyklu, bo to każdemu z nas daje wyrównane szanse. Już się nie mogę doczekać marcowego obozu!”

Kalendarz European Junior Cup 2012:
19-21 marca    oficjalne testy / Cartagena-Hiszpania
22 kwietnia    Assen, Holandia
6 maja        Monza, Włochy
10 czerwca    Misano, San Marino
1 lipca        Aragon, Hiszpania
22 lipca        Brno, Czechy
5 sierpnia    Silverstone Wielka Brytania
9 września    Nurburgring, Niemcy
7 października    Magny Cours, Francja

Oficjalna strona European Junior Cup.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły