Ania Jackowska w podróży – MotocykLove Tango Argentyńskie
MotoRmania
19 marca 2012

Ania Jackowska – tuż przed metą w Buenos. Planowany powrót do Polski już 24 marca.

Informacja prasowa

Minął już miesiąc od kiedy Ania Jackowska, podróżniczka i pisarka rozpoczęła wyprawę „MotocykLove Tango Argentyńskie”. Laureatka prestiżowej nagrody „Traveler” National Geographic i autorka dwóch książek: „Kobieta na Motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany” przejechała samotnie ponad 7000 km.

„Trochę mnie ten wiatr otumanił, a pustka wokół odcięła od rzeczywistości. Pustka, przestrzeń. Nieraz czekam na to, aby z przeciwka pojawiły się światła samochodu. Dla otuchy. Aby chociaż do kogoś machnąć. Wczoraj niemal już nocny dojazd do Zapala. I zaraz dalej w drogę. Chyba w żadnej podróży tak nie pędziłam. Tak bardzo brakuje mi ludzi” – tak kilka dni temu Ania Jackowska napisała na swoim blogu.

Ale ludzi nie zabrakło w Mendozie, tam Ania osobiście nadzorowała jakość winogron na tegorocznego Malbec’a, a na Plaza Indipendencia spotkała tańczących i śpiewających kibiców meczu Argentyna -Columbia. I ruszyła dalej w drogę, wśród ośnieżonych szczytach Andów, prosto do Rodeo i Jezioro Digue Cuesta diel Viento, mekki surferów, a tam spotkała ją już jesień.

15 marca SMS od Ani wstawiony na profilu „Kobieta na Motocyklu”: Chilecito. Wczoraj szarża po skalistych, rdzawych, krętych i baaaardzo wąskich drogach 2000 m. npm. Jak młody Che 🙂 Szaleństwo! Poczucie ogromu przestrzeni i radość, że tu jesteśmy.”

Ania Jackowska za kilka dni zakończy wyprawę, planowany powrót to 24 marca- zapraszamy do śledzenia ostatnich dni podróży na aniajackowska.pl oraz na profilu FB „Kobieta na Motocyklu”. Sponsorami wyprawy są: Castrol Power 1, Metzeler, BMW Group Polska, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy.Wsparcia sprzętowego udzielili: Canon, Kamery na kask i BMW Auto Fus.

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej,wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009), Bałkany (2010) i USA (2011)

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły