Maikel Melero nowym Mistrzem Świata FMX!
Eliasz Davidson
26 listopada 2014

Podczas emocjonującego finału we Frankfurcie Hiszpan został nowym królem freestyle motocrossu!

W tym sezonie fani freestyle motocrossu na brak emocji nie mogli narzekać. Zawodnicy zmagający się o tytuł Mistrza Świata FMX podczas 10 rund łamali prawa grawitacji i zaliczali szalenie niebezpieczne tricki, walcząc o każdy punkt. Ostatnim przystankiem tegorocznej serii Night Of The Jumps były zawody we Frankfurcie, gdzie poznaliśmy nowego Mistrza Świata.

Dziesięciu najlepszych freestyleowców stanęło do walki w finale, ale oczy wszystkich zwrócone były na pojedynek między dwoma pretendentami do tytułu: Maikelem Melero oraz Remi Bizouardem. Ku uciesze licznie zgromadzonych fanów, obaj zawodnicy tego dnia byli w rewelacyjnej formie, ale i reszta riderów wcale nie ustępowała im szalonymi podniebnymi akrobacjami. Zobaczcie sami, co działo się podczas finału we Frankfurcie.

Tego wieczoru było dwóch bohaterów. Pierwszym był Remi, który zaliczył jedne z najlepszych zawodów w swoim życiu. Francuz oprócz swoich tradycyjnych niesamowicie wyciągniętych backflipów z rulerem, cliffhangerem, hart attackiem, czy podwójnym grabem, pokusił się o swój nowy numer. Podczas podwójnie punktowanego skoku Bizouard zaliczył pięknego body variala, którym zdobył serca kibiców i jurorów zgromadzonych we Frankfurthalle. Jadący po nim Maikel Melero, wiedział, że do tytułu wystarczy mu piąte miejsce i postawił na bezpieczny przejazd bez podejmowania zbędnego ryzyka. Hiszpan zaliczył bardzo stylowy i efektowny przejazd, który dał mu trzecie miejsce w zawodach i tytuł Mistrza Świata we freestyle motocrossie. Świetny występ zaliczył również wracający po kontuzji ubiegłoroczny zwycięzca serii – David Rinaldo, który uplasował się za plecami Bizouarda, na drugiej pozycji.

Teraz zawodnicy mogą udać się na zasłużony odpoczynek, ale do walki powrócą już na początku marca, kiedy wystartuje sezon 2015.

Wyniki finału NIGHT of the JUMPs
1. Remi Bizouard, 396 punktów
2. David Rinaldo, 390
3. Maikel Melero, 380
4. Petr Pilat, 379
5. Brice Izzo, 337

FIM Mistrzostwa Świata FMX
1. Maikel Melero, 146 punktów
2. Remi Bizouard, 142
3. Libor Podmol, 114
4. Rob Adelberg, 112
5. Brice Izzo, 97

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły