I runda Sky Fighters Cup: zobacz zdjęcia i video
MotoRmania
15 lipca 2014

Zobaczcie video relację z pierwszej rundy zawodów Sky Fighters FMX, a zarazem zapowiedź „Sky Fighters this is freestyle”, czyli nagrania pokazującego kulisy FMX w Polsce, które ukaże się w całości na antenie Extreeme Sports Channel Polska.

Informacja prasowa

Sky Fighters CUP to jak na razie jedyne w Polsce zawody FMX. Ich wyjątkowa formuła sprawia, że prawie każdy, kto kiedykolwiek skakał bezpiecznie z rampy, może spróbować swoich sił w walce o Sky Fighters CUP. Jest to inicjatywa, która wyszła wprost od zawodników. Jak widać PZM nie pali się do rozpowszechnienia Freestyle motocross w Polsce, więc sprawy trzeba było wziąć we własne ręce. Impreza, która odbyła się pod koniec maja w Barcinie była pierwszą z serii Sky Fighters Cup. Ideą zawodów była pomoc zawodnikom w stawianiu pierwszych kroków na rampie, aby uniknąć kontuzji i uczyć się bazując na doświadczeniu lepszych zawodników.

Podczas zawodów amatorzy mieli do dyspozycji 2 rampy, które każdy mógł odstawić sobie na dowolną odległość tak, aby bezpiecznie wykonywać skoki. Sędziowie oceniali: długość skoku, styl oraz trudność wykonywanych ewolucji. Po zaciętej walce na podium stanęli:

Wyniki Sky Fighters Amator CUP o puchar Burmistrza Barcina:
1. Damian Chyła (48 punkty)
2. Damian Sulej (43 punkty)
3. Paweł Drab (37 punkty)

P oza zawodami FMX barcińska publiczność mogła oglądać wyścigi Pitbike MRF. Były one nie mniej emocjonujące od freestyle motocrossu. Luźna atmosfera i dobra zabawa podczas jazdy na pitbike’ach sprawiła, że podczas wyścigów nie zabrakło wyprzedzeń, jak i ostrych upadków. Małe rozmiary oraz prędkość mniejsza niż w prawdziwych wyścigach zagwarantowały, że zawodnicy wyszli z nich bez szwanku.

Wyniki Pitbike MRF CUP:
1. Paweł Szulc
2. Michał Kuczyński
3. Mateusz Antczak

Zawody FMX i wyścigi Pitbike to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowane zostały przez Sky Fighters. W przerwach między zawodami można było zawiesić oko oglądając hostessy myjące motocykle oraz obejrzeć pokaz zawodników Sky Fighters w składzie: Patryk Siekaj (QFMX), Tobias Finck (FMX) i Artur Puzio (FMX). Podczas pokazu jak zwykle nie zabrakło dociągniętych ewolucji takich jak „dead body” w wykonaniu Patryka Siekaja, jak i kombinacji backflipów w wykonaniu Artura Puzio. Do pokazu swoje 3 grosze dorzucili również amatorzy prezentujący swoje najlepsze ewolucje.

Zapraszamy do oglądania video (trailer 1):

Sky Fighters to grupa utalentowanych, młodych ludzi z pasją, która postanowiła rozpowszechniać sporty ekstremalne. To najlepsi w Polsce i Europie zawodnicy FMX, MTB, Freestyle na Quadach, kaskaderzy oraz początkujący zawodnicy Amatorzy. Od września będziecie można oglądać ich na antenie TVN, jako uczestników programu „Mam Talent” oraz Extreme Sports Channel Polska.

Poza zawodami i pokazami ekipa Sky Fighters stara się również rozpowszechnić FMX i MX (motocross) wśród dzieci i młodzieży. Już 4. sierpnia 2014 rozpocznie się 3. edycja Sky Fighters FMX, MX camp, czyli wakacji z motocyklem. Tygodniowy camp odbędzie się w nadmorskich Sobieńczycach (park sportów extremalnych Speed Star), gmina Krokowa. Punktem kulminacyjnym Campu będzie 2 runda zawodów Sky Fighters CUP, która odbędzie się w przed ostatni dzień campu.

Zawodnicy będą mieli okazję potrenować z najlepszymi zawodnikami z Polski i Niemiec oraz powalczyć o Sky Fighters CUP. Dla zawodników skaczących z rampy przygotowaliśmy darmowe pole namiotowe oraz atrakcyjne nagrody. Camp skierowany jest dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności MX, Super Enduro, FMX pod okiem najlepszych zawodników w kraju. Zostały już tylko 4 wolne miejsca.

Zapisów na Camp oraz Sky Fighters Cup można dokonywać przez formularz kontaktowy na puzioskyfighters.pl oraz mailowo puzioskyfighters@wp.pl

Jeśli chcielibyście wesprzeć inicjatywę Sky Fighters lub zorganizować Sky Fighters CUP lub Pokaz Freestyle Motocross w swoim mieście, prosimy o kontakt: puzioskyfighters@wp.pl lub korzystając z formularza kontaktowego na stronie puzioskyfighters.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły