Bójka w wyścigu Moto3 na Sachsenring! [video i zdjęcia]
Piotr Jędrzejak
15 lipca 2014

Podniósł się i od razu ruszył z prawym sierpowym!

Początek wyścigu Moto3 na torze Sachsenring okazał się całkiem dramatyczny – na drugim okrążeniu z toru wylecieli Bryan Schouten i Scott Deroue. Zawodnicy mają po 19 i 18 lat, obaj nie zdobyli jeszcze punktów w tegorocznej generalce, a w minionym wyścigu też jechali w drugiej połowie stawki. Nie zmienia to faktu, że wola walki była silna!

Wygląda na to, że w tym incydencie to Deroue zabrał kolegę w żwir. Schouten „trochę” się zdenerwował – podniósł się i pierwsze co zrobił, to ruszył na Scotta z prawym sierpowym! Jego temperament był tak wybuchowy, że do rozdzielenia zawodników ruszyli wszyscy medycy i flagowi z najbliższej okolicy!

Póki co z incydentu widzieliśmy jedynie zdjęcia, ale jak się okazuje, na czytelników MotoRmanii zawsze można liczyć! Grzesiek był na trybunach i udało mu się nagrać całą akcję – dzięki za podesłanie!

Schouten był tak wściekły, że już po rozdzieleniu znowu wyrwał się obsłudze toru i jeszcze raz naskoczył na Deroue.

Rozumiemy, że wyścigi to wielkie emocje, ale żeby wszczynać bójkę na poziomie mistrzowskim, na oczach (i to bez przesady) całego świata? Co uważacie o tej sytuacji?

Aktualizacja: Jeden z naszych czytelników, Łukasz Kałużny, widział ten incydent trochę inaczej:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły