FMX ewoluuje na naszych oczach: coraz lepsze próby double frontflipa!

- Piotr Jędrzejak

Gdy Travis Pastrana komentuje „no chyba sobie żartujesz!”, wiedz, że coś się dzieje.

Już nie raz wspominaliśmy o tym, że Freestyle Motocross jest dyscypliną, w której najwyraźniej widać postępujące zmiany i wieczne podnoszenie poziomu trudności. Sami wiecie, co teraz dzieje się na zawodach i na pokazach, a przecież gdy Travis Pastrana wylądował pierwszego double backflipa w 2006 roku, wszyscy myśleli, że nie da się być bardziej hardkorowym. Z kolei pierwszy frontflip to dzieło Jima Dechampa w 2008 roku.

Teraz jesteśmy świadkami ustanawiania pierwszego podwójnego salta w przód. Jeszcze nikomu nie udało się wykonać tej ewolucji z lądowaniem na piachu. Nawet z lądowaniem w gąbki, ten trick jest okrutnie trudny, mimo że zawodnicy próbują tego już od 2013 roku. Ale wygląda na to, że pierwszym człowiekiem, któremu się uda, będzie Gregg Duffy.

Gregg trenuje na Nitro Circus. Pierwszą próbę wykonał na dokręconym drugim biegu. Travis Pastrana doradził mu, aby jechał na trójce… A ten wykonał drugą próbę rzeczywiście na 3. biegu, ale również dokręcił go do końca! Efekt jak widać jest piorunujący. To być może najlepsza próba Double Frontflipa na miękkie lądowanie w dziejach! Kiedy zobaczymy skok na dirt? Trzymamy kciuki!

Zobaczcie nagranie z drugiej próby.

Gregg Duffy sent it today! Attempt 1 was 2nd gear pined.. I recommended shifting up to 3rd.. But I didn’t mean to hit it third gear pinned!!! Nitro Circus #bigair BAGJUMP Action Sports

Opublikowany przez Travis Pastrana na 30 marca 2016

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl