FMX ewoluuje na naszych oczach: coraz lepsze próby double frontflipa!
Piotr Jędrzejak
31 marca 2016

Gdy Travis Pastrana komentuje „no chyba sobie żartujesz!”, wiedz, że coś się dzieje.

Już nie raz wspominaliśmy o tym, że Freestyle Motocross jest dyscypliną, w której najwyraźniej widać postępujące zmiany i wieczne podnoszenie poziomu trudności. Sami wiecie, co teraz dzieje się na zawodach i na pokazach, a przecież gdy Travis Pastrana wylądował pierwszego double backflipa w 2006 roku, wszyscy myśleli, że nie da się być bardziej hardkorowym. Z kolei pierwszy frontflip to dzieło Jima Dechampa w 2008 roku.

Teraz jesteśmy świadkami ustanawiania pierwszego podwójnego salta w przód. Jeszcze nikomu nie udało się wykonać tej ewolucji z lądowaniem na piachu. Nawet z lądowaniem w gąbki, ten trick jest okrutnie trudny, mimo że zawodnicy próbują tego już od 2013 roku. Ale wygląda na to, że pierwszym człowiekiem, któremu się uda, będzie Gregg Duffy.

Gregg trenuje na Nitro Circus. Pierwszą próbę wykonał na dokręconym drugim biegu. Travis Pastrana doradził mu, aby jechał na trójce… A ten wykonał drugą próbę rzeczywiście na 3. biegu, ale również dokręcił go do końca! Efekt jak widać jest piorunujący. To być może najlepsza próba Double Frontflipa na miękkie lądowanie w dziejach! Kiedy zobaczymy skok na dirt? Trzymamy kciuki!

Zobaczcie nagranie z drugiej próby.

Gregg Duffy sent it today! Attempt 1 was 2nd gear pined.. I recommended shifting up to 3rd.. But I didn’t mean to hit it third gear pinned!!! Nitro Circus #bigair BAGJUMP Action Sports

Opublikowany przez Travis Pastrana na 30 marca 2016

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły