Ekstremalne tricki i tandem backflip – MŚ FMX porwały polską publiczność!
MotoRmania
25 marca 2013

Czwarta, polska runda Mistrzostw Świata Freestyle Motocross okazała się naprawdę udaną imprezą!

Informacja prasowa

Tor zbudowany z ponad dwóch tysięcy ton ziemi, dwunastu zawodników z sześciu krajów, reprezentantka Polski w Mistrzostwach Świata MX Joanna Miller, najmłodsi adepci motocrossu w wieku 4-6 lat, a na deser Iwona Guzowska kręcąca Tandem Backflipa z Petrem Pilatem. To wszystko mogło wczoraj wieczorem zobaczyć osiem tysięcy widzów, którzy zdecydowali się przyjść na polską rundę Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs.

W kwalifikacjach wystartowało dwunastu zawodników, a wśród nich reprezentant Polski – Artur Puzio, który po raz pierwszy podczas zawodów wykręcił i wylądował Backflipa na długim dystansie. Pomimo tego, że przy tym składzie zawodników Artur nie miał co liczyć na wejście do finału, można powiedzieć, że te zawody były kolejnym ważnym krokiem w karierze tego zawodnika.

Po zaciętej walce na tricki z najwyższej półki do finału weszli: Hannes Ackermann, Brice Izzo, Remi Bizouard, David Rinaldo, Libor Podmol i Dany Torres. Konkurs Race&Style zdominował Massimo Binaconcini, a konkurs Maxxis Highest Air z wynikiem 8,5 metra wygrał Kai Haase.

W przerwie konkursów zaprezentowała się Joanna Miller oraz najmłodsi adepci Motocrossu w wieku od 4 do 6 lat szkoleni przez Mirosława Kowalskiego. Riderzy podbili serca zgromadzonej w ERGO ARENIE publiczności, ścigając się między sobą na motocyklach o pojemności 50CC.

Darek Kłopot zaprezentował swoją specjalność, czyli mini backflipy. To nadal trick, który wykonuje niewielu zawodników na świecie. Trudno więc się dziwić, że Darek otrzymał od widzów gromkie owacje.

W rozgrywce finałowej nie obyło się bez dramatycznych momentów. Presja była ogromna, więc zawodnicy nie ustrzegli się błędów. Dany Torres zaliczył twarde lądowanie i w konsekwencji upadek. Tym samym faworyt rozgrywek zakończył swój przejazd przed czasem i musiał się zadowolić szóstym miejscem. Prawdziwą batalię o podium stoczyli Libor Podmol, Remi Bizouard i David Rinaldo. Sędziowie mieli twardy orzech do zgryzienia, ale ostatecznie najwyższy stopień podium zajął Rinaldo, przed Bizouardem i Podmolem.

Emocje po finale jeszcze nie zdążyły opaść, kiedy na tor wyjechał Petr Pilat z Iwoną Guzowską. Ich zadanie nie należało ani do łatwych, ani bezpiecznych. Trzeba przyznać, że tuż przed skokiem publiczność zamarła w napięciu. Szybki najazd na rampę, salto i… lądowanie. Wszystko z precyzją szwajcarskiego zegarka. Następnie już tylko wybuch niekontrolowanej radości zarówno bohaterów tego wyczynu, jak i widzów. Ten punkt wieczoru był jednocześnie zwieńczeniem wyjątkowego otwarcia sezonu motocyklowego w naszym kraju zorganizowanego przez firmę Sportainment. Po raz kolejny ERGO ARENA na ponad cztery godziny znalazła się we władaniu mistrzów motocyklowych ewolucji.

Tandem backflip Iwony Guzowskiej i Petra Pilata:

Przypominamy, że celem akcji specjalnej – Tandem Backflip było zebranie środków na pomoc młodym ludziom w realizacji ich pasji, rozwoju oraz edukacji. Informacje o licytacji kasku i koszulki Iwony Guzowskiej oraz pamiątkowego zegarka znajdziecie Państwo na fan page’u Sportainment.

Wyniki NIGHT of the JUMPs Gdańsk/Sopot (4 runda MŚ)
1. David Rinaldo
2. Remi Bizouard
3. Libor Podmol
4. Brice Izzo
5. Hannes Ackermann
6. Dany Torres
7. Petr Pilat
8. Massimo Bianconcini
9. Maikel Melero
10. Kai Haase
11. Artur Puzio

Więcej na: www.sportainment.pl
Oficjalny fan page: https://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły