Diverse NIGHT of the JUMPs: „Nigdy nie przestaję pracować nad nowymi trickami” – wywiad z dwukrotnym Mistrzem Świata FMX
MotoRmania
24 lutego 2016

Maikel Melero wdarł się przebojem na międzynarodową arenę Freestyle Motocrossową w 2010 roku, kiedy podczas Red Bull X-Fighters w Madrycie wygrał dziką kartę i wystartował w konkursie głównym. Od tego czasu bywało raz lepiej, raz gorzej, ale sam Maikel nie może narzekać. Jest dwukrotnym Mistrzem Świata FMX, stanął także na podium X-Fighters, jednak nadal jest głodny zwycięstw i ma spory apetyt na trzeci tytuł mistrzowski z rzędu. Już za niecałe trzy tygodnie zobaczymy go w TAURON Arenie Kraków, więc z tej okazji zadaliśmy Hiszpanowi kilka pytań.

– W 2014 roku, kiedy zostałeś Mistrzem Świata, sądziłeś, że rok później znowu powtórzysz ten sukces?

– Wygrana w Mistrzostwach Świata to naprawdę trudna sprawa. To marzenie wszystkich zawodników w każdej dyscyplinie sportu, ale musisz wierzyć w siebie. Jeśli nie wierzysz, nigdy nie wygrasz. Wracając do pytania – tak. Sądziłem, że jestem w stanie wygrać ponownie. Nawet bardziej, niż w przypadku pierwszego tytułu. Ale jedna sprawa to myśleć o tym, a inna dokonać tego.

– Zeszły sezon był dla ciebie bardzo pracowity: Mistrzostwa Świata, Red Bull X-Fighters. Jak wypoczywasz w wolnym czasie? Czy w ogóle masz jakiś czas wolny?

– Nie mam za wiele wolnego czasu. Ciągle jestem młody, więc teraz właśnie jest moment, aby ciężko pracować. Odrobinę wolnego czasu spędzam, na tyle na ile mogę, z moim synem i żoną. Przy nich najlepiej wypoczywam.

– Drugi rok z rzędu jesteś zawodnikiem, którego wszyscy będą chcieli pokonać i odebrać ci tytuł. Czy czujesz na sobie większą presję z tego powodu?

– Staram się trzymać presję jak najdalej od siebie i póki co mi się to udaje. Jestem gotowy na zacięta walkę o trzeci tytuł.

– W zeszłym roku twoim największym rywalem był David Rinaldo, jednak nie miał on najlepszego końca sezonu ze względu na kontuzję. W tym roku na pewno będzie się starał jeszcze mocniej. Kto jeszcze twoim zdaniem może okazać się groźny?

– Zeszły rok był mocnym sezonem dla Davida. Niestety, tak jak mówisz, pod koniec sezonu walczył z kontuzją. Jestem pewien, że ciężko pracował, aby dać z siebie 100% w tym roku. Jednak David to nie jedyny mocny przeciwnik. Rob Adelberg i Remi Bizouard udowodnili w zeszłym roku i na początku tego, że są w bardzo dobrej formie i na pewno nie będzie łatwo z nimi wygrywać.

– FMX bardzo szybko się rozwija. Podczas niemal każdej rundy widzimy kogoś robiącego coś nowego, dodającego coś do przejazdu. Czy ty też masz jakieś nowe tricki, nad którymi pracujesz?

– Nigdy nie przestaję pracować nad nowymi trickami. Niektóre z nich możesz opanować w krótkim czasie, inne wymagają miesięcy, a nawet lat. W tej chwili pracuję nad kilkoma nowymi ewolucjami i mam nadzieję je niedługo zaprezentować.

– Mistrzowska forma nie bierze się znikąd. Jak wygląda twój trening? Trenujesz tylko na motocyklu, czy też dodajesz inne sporty? (siłownia, rower, coś innego?)

– Najważniejsze to jeździć na motocyklu najwięcej ile się da. Trenuję mnóstwo FMX, MX i SX, a nawet Trialu. Do tego dodaję ćwiczenia rozciągające i jazdę na rowerze, ale nigdy nie chodzę na siłownię! Po prostu tego nie lubię.

– Skoro już jesteśmy przy formie, której wymaga FMX, czy stosujesz jakąś specjalną dietę?

– Nie mam specjalnej diety, ale zawsze staram się jeść zdrowe rzeczy.

– Trzeba przyznać, że zacząłeś nowy rok przebojowo – od samych zwycięstw. Jakie są twoje dalsze oczekiwania co do tego sezonu?

– Zamierzam ostro walczyć o trzeci tytuł mistrzowski i zdobyć podium w Madrycie podczas Red Bull X-Fighters.

– W zeszłym roku Josh Sheehan wykręcił szalonego, potrójnego Backflipa. Tom Pages również nie ustaje w wykonywaniu odjechanych rzeczy. Sądzisz, że w tym roku ponownie ktoś nas zadziwi?

– Ten sport nigdy się nie zatrzymuje. Jestem pewien, że jeszcze zobaczymy nowe, szalone ewolucje.

– W marcu Mistrzostwa Świata FMX wracają do Krakowa. W zeszłym roku wygrałeś tam jedną z rund. Jak je wspominasz? Czego fani mogą się po tobie tym razem spodziewać?

– Mam z Krakowa bardzo dobre wspomnienia, a polscy fani są jednymi z najlepszych na świecie. Nie mogę się już doczekać, aby wrócić do Polski! Mogę obiecać, że jak zawsze dam z siebie wszystko i mam nadzieję na ponowną wygraną.

– My też nie możemy się już doczekać! Na zakończenie kilka słów do polskich fanów?

– W tym roku ponownie damy czadu z nowymi, szalonymi trickami, więc nie zapomnijcie kupić biletów i do zobaczenia 12 marca!

Bilety na jedyną krakowską odsłonę Diverse NIGHT of the JUMPs jeszcze do nabycia w Salonach EMPIK na terenie całego kraju oraz na stronie Eventimu.

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

Oficjalna strona Sponsora DIVERSE ExtremeTeam www.diverseextremeteam.com

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1646140902321453/

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT
Więcej informacji www.sportainment.pl
https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły