Prezentacja nowego Ducati MotoGP – Relacja i Galeria

- Mick

Fabryczny zespół Ducati zaprezentował we wtorek w Bolonii swój motocykl i barwy na sezon MotoGP 2016. Modelu Desmosedici GP dosiądą Włosi Andrea Dovizioso i Andrea Iannone. Wszyscy zastanawiają się jednak, czy z dziką kartą zobaczymy także byłego mistrza świata Caseya Stonera.

Po przejęciu przez Audi i ściągnięciu w roli szefa wyścigowego działu Gigiego Dall’Igny, Ducati zrobiło w ostatnich latach spore postępy, a rok temu regularnie walczyło o podium, na krok zbliżając się do lat świetności z czasów zwycięstw Caseya Stonera. To właśnie Australijczyk został także w grudniu zatrudniony jako kierowca testowy, ale we wtorek zabrakło go w Bolonii.

13-_TIN3932

zdjęcia: Ducati Corse

Główną gwiazdą prezentacji był tegoroczny model Desmosedici GP, zdaniem Dall’Igny tylko nieznacznie zmodyfikowany względem poprzedniej wersji GP15. „To ewolucja, nie rewolucja” – powiedział Włoch, powtarzając stosowany przez Ducati od lat slogan. Faktycznie na pierwszy rzut oka zmiany są niewielkie, choć używane przez bolończyków skrzydła na owiewkach są jakby większe, a do tego pomalowane w biało-czerwone barwy.

Zmieniają się za to, i to znacznie, cele włoskiej stajni, która chce w tym roku walczyć o zwycięstwa. Czy Ducati w swoim 14 sezonie w MotoGP wróci na szczyt podium po raz pierwszy od 2010 roku? Doświadczony Dovizioso, były mistrz świata najmniejszej kategorii, ma póki co problemy z dostosowaniem się do nowych opon Michelin, a do tego podczas testów w Malezji i Australii nie przejechał zbyt wielu okrążeń z powodu problemów technicznych. Młodszy i bardziej przebojowy Iannone wydaje się szybszy, podobnie jak rok temu, ale czy będzie w stanie dotrzymać kroku Marcowi Marquezowi tak, jak robił to kilka sezonu wstecz w Moto2? A może na dziką kartę faktycznie zdecyduje się Stoner i to on dopisze na konto Ducati kolejny sukces?

Przekonamy się już wkrótce. Na początku marca w Katarze ostatnie testy. To właśnie tam odbędzie się także pierwszy, nocny wyścig, który zaplanowano na 20 marca. Relacje MotoGP ponownie na sportowych antenach Polsatu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl