Diverse Night Of The Jumps – Mistrzostwa FMX w Gdańsku już w sobotę!
Eliasz Davidson
20 marca 2014

Jesteście gotowi na potężne FMX-owe emocje?

Już w najbliższą sobotę, 22. marca gdańska Ergo Arena zamieni się w centrum światowego freestyle motocrossu. Wszystko to za sprawą 10 największych wymiataczy w FMX-owej branży, którzy odwiedzą nasz kraj, aby pokazać, jak wygląda prawdziwe ekstremalne show.

Podczas przystanku Mistrzostw Świata w Polsce do walki o wejście do finału stanie również dwóch Polaków. Artur Puzio oraz Marcin Łukaszczyk wystartują z dzikimi kartami i będą potrzebować naszego dopingu. Jeżeli będziecie na miejscu, zadbajcie żeby nasi zawodnicy poczuli, że jesteśmy z nimi i przy ogromnym hałasie mogli pokazać, na o ich stać.

Czeka ich niełatwe zadanie, ponieważ lista startowa na Grand Prix Polski prezentuje się na prawdę imponująco. Do walki na Ergo Arenie stanie światowa czołówka FMX-u, więc możemy być pewni, że emocji nie zabraknie. Tradycyjnie na dobry wynik liczy Libor Podmol, który dobrze wie, jak zdobyć sobie serca kibiców. Podczas pierwszej rundy szalony Czech zaprezentował swoją nową fantazję – Surfer Flipa i mamy nadzieję, ze w Gdańsku spróbuje go wykręcić jeszcze raz. Faworytami wydaje się być hiszpański duet – Dany Torres i Maikel Melero. Swoim występem podczas Red Bull X-Fighters w Meksyku Dany pokazał, że jest w wysokiej formie i spróbuje powalczyć o zwycięstwo. Jako lider klasyfikacji generalnej na Ergo Arenie wystartuje Melero. Maikel zmagania w Mistrzostwach Świata rozpoczął od podwójnego zwycięstwa w Berlinie i na pewno będzie chciał utrzymać tą passę.

Oprócz nich, w Gdańsku zobaczymy również Remi Bizouarda, Jose „el loco” Mirallesa, Petera Pilata, czy Brice’a Izzo. Nie można również zapomnieć o Miss Polski – Marcelinie Zawadzkiej, która razem ze Stainem Pedersonem skoczy na 350-kilogramowym skuterze śnieżnym!

Czeka nas jedyna impreza tego rodzaju w Polsce i potężne emocje. Widzimy się na miejscu! A teraz zobaczcie, co działo się na poprzedniej rundzie w Berlinie:

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły