Diverse NIGHT of the JUMPs: finałowa runda Mistrzostw Świata FMX już jutro!

- MotoRmania

Już jutro finałowa runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie – Diverse NIGHT of the JUMPs. Wszyscy, którzy wybiorą się do ERGO ARENY, mogą spodziewać się zaciętej rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie oraz mnóstwa jubileuszowych atrakcji dodatkowych. W przededniu tego wielkiego wydarzenia odbyła się konferencja prasowa z udziałem wielu gości.

informacja prasowa

To już piąta odsłona Diverse NIGHT of the JUMPs na Pomorzu, ale nie ma mowy o nudzie.  Prezes ERGO ARENY Magdalena Sekuła podkreśliła, że mogłoby się wydawać, że po tych latach już wszyscy doskonale znają tę imprezę i wiedzą czego się mogą spodziewać. Jednak organizator dba, aby co roku pojawiały się nowe atrakcje dla widzów, których zainteresowanie wydarzeniem każdego roku rośnie.

DNOTJ_GG_2016_DSD6180

Ze względu na fakt, iż runda w Polsce jest rundą finałową, Marco Manthey reprezentujący firmę Sport Plus, właściciela formatu NIGHT of the JUMPs, podsumował miniony sezon. Zaznaczył, że był on bardzo ekscytujący, mimo wielu kontuzji, które przydarzyły się zawodnikom. Zdecydowanie był to najlepszy sezon Maikela Melero, który w drodze swój trzeci tytuł mistrzowski z rzędu wygrał niemal wszystkie rundy.

Przemysław Osina reprezentujący firmę Etos, właściciela marki Diverse podkreślił, że kiedy firma sprowadziła ten format do Polski po raz pierwszy w 2006 roku, było to wydarzenie na ogromną skalę, które udało się dzięki wysiłkowi organizacyjnemu i udaje się nadal, czego dowodzi piąta już edycja na Pomorzu.

Z kolei Przemysław Szymański współwłaściciel firmy Sportainment, promotora Diverse NIGHT of the JUMPs w Polsce przedstawił dwie akcje specjalne, które będą miały miejsce jutro: salto w tył na quadzie Patryka Siekaja i salto w tył pojazdem buggy Gerharda Mayra. Obaj zawodnicy opowiedzieli o treningach oraz specyfice wykonywania ewolucji czterokołowymi pojazdami. Trzeba podkreślić, że Patryk cały sezon przygotowywał się, aby zostać piątym zawodnikiem na świecie, który wyląduje Backflipa na quadzie. Po oddaniu około 200 skoków do basenu z gąbkami młodszy z braci Siekaj jest gotowy, aby jutro wylądować tę ewolucję na twarde lądowanie.

DNOTJ_GG_2016_DSD6234

Rob Adelberg, drugi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata FMX żartobliwie przyznał, że ma już dość bycia za Maikelem Melero. Bardzo chce jutro wygrać w Gdańsku, a w przyszłym sezonie zapowiada ostrą walkę o tytuł Mistrza Świata. Australijczyk podkreślił, że w tym celu już teraz przygotowuje nowe ewolucje obejmujące między innymi tricki wykonywane na quarter pipe jak Flair.

Już jutro w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot największe motosportowe wydarzenie tej jesieni. Najlepsi zawodnicy FMX w ostatnim starciu sezonu stoczą zacięta batalię o ostatnie punkty w sezonie. Nie możecie tego przegapić! Ostatnie bilety jeszcze do nabycia w salonach EMPIK na terenie całego kraju oraz na Eventim.pl

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: nightofthejumps.com
Oficjalny profil na Facebook’u: facebook.com/NIGHToftheJUMPs
Oficjalna strona Sponsora DIVERSE Extreme Team diverseextremeteam.com
Strona wydarzenia: facebook.com/events/863442150440107/
Promotor w Polsce: sportainment.pl oraz na FB.

DNOTJ_GG_2016_DSD6317

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl