Salvini, Redondi, Ljunggren oraz Noakley na Red Bull 111 Megawatt!

- Eliasz Davidson

Kolejni znakomici zawodnicy potwierdzili swój udział podczas polskiego przystanku Hard Enduro.

taddy i kumpleMożna powiedzieć, że jeszcze do niedawna Polska praktycznie nie istniała na offroadowych mapach świata, a już na pewno nie w kategorii hard enduro. Mimo, że niekwestionowanym królem tej dyscypliny jest nasz rodak Taddy Błażusiak, to fani hardkorowej jazdy jeszcze kilka lat temu nie mieli czego szukać w kraju nad Wisłą. Na szczęście od zeszłego roku możemy z czystym sumieniem mówić, że Polacy nie gęsi i swój Red Bull 111 Megawatt mają! Ba, skoro sam Jonny Walker stwierdził, że jeszcze na żadnych zawodach hard enduro nie widział takich tłumów kibiców, jak podczas polskiego przystanku w Kleszczowie, to znak, że impreza w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów spokojnie może stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie.

O ogromnym sukcesie pierwszej edycji z pewnością świadczy fakt, że oprócz Jonny’ego Walkera, Andreasa Lettenbichlera i Tadka Błażusiaka, którzy już w zeszłym roku zapowiedzieli powrót na Red Bull 111 Megawatt, na starcie drugiej odsłony zawodów pojawią się kolejni znakomici zawodnicy należący do absolutnej światowej czołówki.

Ostatnio swój udział potwierdził duet z mistrzowskimi tytułami w klasycznym enduro na swoim koncie – Alex Salvini oraz Giacomo Redondi. Pierwszy z nich toRedondi doświadczony zawodnik Hondy, który w 2013 roku triumfował w najbardziej prestiżowej klasie E2 pokonując wtedy Ivana Cervantesa, Pala Reneta oraz Johny’ego Auberta. Włoch jest nie tylko niezwykle szybkim i stylowym riderem, ale również niezwykle wesołym i otwartym do kibiców, dzięki czemu ma spore grono fanów na całym świecie. Redondi to natomiast 22-letni zawodnik dosiadający fabrycznej Bety, walczący jeszcze w juniorskich klasach. Giacomo ma już na swoim koncie tytuł w MŚ SuperEnduro oraz Pucharze Świata Enduro do 125cc, a w tym roku na jedną rundę do końca sezonu okupuje drugie miejsce w kasie Junior. Obaj zawodnicy mają niewielkie doświadczenie w hard enduro, ale możemy być pewni, że będą jechali w ścisłej czołówce rajdu.

Kolejnymi dwoma zawodnikami, których zobaczymy w pierwszy weekend września w Kleszczowie są: brytyjski specjalista od extremalnego enduro Andy Noakley oraz niezwykle szybki Joakim Ljunggren dosiadający Husqvarny. Szwed ostatnio wygrał prestiżową imprezę Battle Of Vikings pokonując na trasie samego Jonny’ego Walkera i Grahama Jarvisa, a podczas Red Bull 111 Megawatt z pewnością ponownie będzie chciał namieszać trochę w czołówce.

ljunggrenOrganizatorzy zapewniają, że to jeszcze nie koniec niespodzianek i wielkich nazwisk, które za nieco ponad miesiąc zobaczymy w weekend 5-6. września w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Macie pomysły, kto jeszcze będzie chciał pokonać Tadka Błażusiaka na jego własnym podwórku? My mamy kilka typów, ale póki co nie będziemy ich ujawniać.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl