Triumph prezentuje: najmocniejsza w historii Daytona Moto2 765 Limited Edition nadjeżdża!

- Piotr Jędrzejak

Ciężko ukryć nam ekscytację. Triumph Daytona uznawany był za jeden z lepszych supersportów dzięki świetnej kombinacji mocy, masy i prowadzenia, a teraz Triumph zapowiada limitowaną wersję nowej Daytony bazującą na Moto2!!

Gdy w styczniu 2017 Triumph pokazał nowe wcielenie Street Triple’a z silnikiem 765, wszyscy liczyli także na Daytonę. Niedługo później, w 2017 roku potwierdzono, że od sezonu 2019 w mistrzowskiej serii Moto2, motocykle jeździły będą na silniku 765 od Triumpha – pożądanie Daytony tym bardziej wzrosło. Sięgnęło zenitu na początku 2019 roku, gdy przyłapano muła testowego nowej Daytony.

Teraz, totalnie bez zapowiedzi, Brytyjczycy spuścili bombę. Pojawi się limitowana seria Daytony, oczywiście w liczbie 765 sztuk, która zostanie nie tylko najmocniejszą Daytoną w historii, ale także będzie maszyną najbliższą do wyścigówek z Moto2. Nazwa modelu to Triumph Daytona Moto2 765 Limited Edition.

Triumph Daytona Moto2 765 Limited Edition

Według Triumpha, ta Daytona będzie motocyklem drogowym, który jest najbliższy fabrycznemu Moto2. Będzie to pierwszy w historii licencjonowany motocykl Mistrzostw Świata FIM MotoGP dostępny w sprzedaży.

Brytyjczycy zapowiadają największą moc i moment w historii Daytony. Najmocniejszy Street Triple 765 ma 123 KM, tymczasem w Moto2 silniki mają ponad 140 KM. Można więc spodziewać się, że drogowa Daytona Moto2 765 zapewni jakieś 130-135 KM mocy. Strzelamy w ciemno, że masa własna będzie oburzająco niska, może nawet poniżej 160 kg na sucho. Należy spodziewać się układu wydechowego Arrow, zegarów z ekranem TFT oraz malowania w czarno-czarny wzór brytyjskiej flagi Union Jack.

Triumph Daytona-756_001jpg

Więcej szczegółów poznamy 23. sierpnia, kiedy to limitowana Daytona zostanie zaprezentowana w czasie rundy o GP Brytanii na torze Silverstone. Do klientów wyjedzie w marcu 2020 roku. Cena nie została sprecyzowana, ale jeżeli chcesz posiadać Daytonę Moto2 765, skontaktuj się z dealerem Triumhpa natychmiast.

Co ze zwykłą wersją Daytony 765? Ręki sobie uciąć nie damy, wiecie dlaczego, ale wydaje nam się, że ścieżka rozwoju modelu będzie wyglądała podobnie, jak w przypadku nowego Rocketa 3. Czyli najpierw pokazuje się totalnie wypasioną wersję limitowaną, a później do salonów wjedzie cywilna odmiana Daytony 765. Na to liczymy, może na Eicmie w listopadzie…

Triumph Daytona Moto2 765 Limited Edition 2020

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl