Zwykły Triumph Rocket 3 GT 2019 przyłapany: wersja turystyczna, sportowa i…

- Piotr Jędrzejak

Rocket 3 dostępny będzie w turystycznej odmianie GT, a także w wersji sportowej. Może będzie ich jeszcze więcej?

Brytyjczycy z Hinckley zaledwie kilka dni temu zaprezentowali nowego Triumpha Rocket 3 TFC jako model w wersji limitowanej. Wszystko możecie znaleźć pod powyższym linkiem, a więc przypomnimy tylko najważniejsze cechy: pełny pakiet elektroniki oraz 3-cylindrowy silnik 2458 ccm o osiągach 170 Km i 221 Nm.

Rocket 3 TFC jest jednak limitowany wyłącznie do 750 sztuk. Nietrudno było domyślać się, że Triumph w niedalekiej przyszłości zaprezentuje także kolejne odmiany swojego „czarnego ciągnika”, tym razem bardziej cywilne. Na pierwszy przeciek nie trzeba było długo czekać.

Rocket 3 TFC

Zaprezentowany niedawno Rocket 3 TFC.

W Chorwacji w miniony piątek Igor Skunca przyłapał model Rocket 3 GT, a jego zdjęcie opublikowała brytyjska redakcja motorcyclenews.com. Wszystko wskazywało na to, że nowe Triumphy były w trakcie sesji zdjęciowej do nowego katalogu.

Przyłapany Rocket 3 GT.

Przyłapany Rocket 3 GT.

Na zdjęciu widzimy model Rocket 3 GT, co potwierdza logo pod siedzeniem. W porównaniu do odmiany TFC mamy uchwyt za kanapą pasażera, zwykły wydech, czy mniej wypasiony widelec. Pojawiła się także średnio-wysoka, przeźroczysta szyba „turystyczna” oraz podwyższona kierownica (zamiast płaskiej). Podnóżki kierowcy przesunęły się do przodu o niemalże całą długość silnika. Cieszy fakt, że topowe zaciski Brembo Stylema pozostały bez zmiany.

W tle ukrywa się drugi model Rocketa 3. Ze szczegółów możemy zauważyć tylko tyle, że ma krótką szybę w kolorze zbiornika. Jego obecność potwierdza nasze domysły: mocarny Rocket 3 dostępny będzie w wielu odmianach: limitowana do 750 sztuk TFC; turystyczna GT; sportowa; i może coś jeszcze… w stylu bobber? Czy wszystkie będą miały te same osiągi 170 KM i 221 Nm? Strzelamy, że tak – wersję TFC wyróżnią jedynie dodatki i wyposażenie.

Motocykl wygląda na ukończony, więc premiera zapewne już niebawem. Pierwszeństwo ma jednak sprzedaż limitowanej odmiany TFC w cenie 25 000 GBP w Anglii.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl