Dakar 2020: podsumowanie historii oraz piękna video-zapowiedź Rajdu w Arabii Saudyjskiej

- Piotr Jędrzejak

Arabia Saudyjska zapewni trudne tereny i przepiękne krajobrazy. Organizator dostarcza widowiskową zapowiedź godną obejrzenia na telewizorze 4K. 

Po 30 latach w Afryce i 11 latach w Ameryce Południowej, legendarny rajd otworzy swój „III Rozdział” na Bliskim Wchodzie. W 2020 roku Rajd odbędzie się w całości na terenie Arabii Saudyjskiej.

Arabia Saudyjska jest największym krajem na Środkowym Wschodzie, zajmując powierzchnię ponad 2 mln kilometrów kwadratowych. Najważniejsze dane dotyczące Dakaru 2020 to:
– start 5 stycznia
– meta 17 stycznia
– 12 etapów + 1 dzień odpoczynku
– ok. 9000 kilometrów

trasa dakar 2020

Dakar w Arabii Saudyjskiej, zgodnie z tym jak wszystko się zaczęło, będzie przede wszystkim rajdem piaszczystym. Start odbędzie się w portowym mieście Dżudda, a pierwsza część Rajdu to odcinki raczej twarde, obfitujące w labirynty pomiędzy górami, dolinami, kanionami i wyschniętymi korytami rzek. Druga połowa poprowadzi przez „Pustą Okolicę”, czyli Ar-Rab Al-Chali. Na tym największym obszarze pustyni piaszczystej na świecie zawodnicy mogą spodziewać się walki z wydmami o wysokości 250 metrów. Finisz znajdował się będzie w mieście Al Qiddiya – jego budowa rozpoczęła się od podstaw w 2018 roku, a zakończy się w 2022 r. Miasto zorientowane jest na szeroko pojętą rozrywkę, a Dakar będzie tam pierwszym wydarzeniem sportowym.

Można spodziewać się, że będzie widowiskowo. Ale charakter terenu póki co najlepiej oddaje przepiękny, 6-minutowy film nagrany przez organizatorów. Jeżeli macie duży ekran wspierający 4K, skorzystajcie z niego:

Przed przeprowadzką na Środkowy Wschód, organizator dostarcza także podsumowanie historii Rajdu Dakar pod postacią 9-minutowego reportażu:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl