Arabia Saudyjska zapewni trudne tereny i przepiękne krajobrazy. Organizator dostarcza widowiskową zapowiedź godną obejrzenia na telewizorze 4K. 

Po 30 latach w Afryce i 11 latach w Ameryce Południowej, legendarny rajd otworzy swój „III Rozdział” na Bliskim Wchodzie. W 2020 roku Rajd odbędzie się w całości na terenie Arabii Saudyjskiej.

Arabia Saudyjska jest największym krajem na Środkowym Wschodzie, zajmując powierzchnię ponad 2 mln kilometrów kwadratowych. Najważniejsze dane dotyczące Dakaru 2020 to:
– start 5 stycznia
– meta 17 stycznia
– 12 etapów + 1 dzień odpoczynku
– ok. 9000 kilometrów

trasa dakar 2020

Dakar w Arabii Saudyjskiej, zgodnie z tym jak wszystko się zaczęło, będzie przede wszystkim rajdem piaszczystym. Start odbędzie się w portowym mieście Dżudda, a pierwsza część Rajdu to odcinki raczej twarde, obfitujące w labirynty pomiędzy górami, dolinami, kanionami i wyschniętymi korytami rzek. Druga połowa poprowadzi przez „Pustą Okolicę”, czyli Ar-Rab Al-Chali. Na tym największym obszarze pustyni piaszczystej na świecie zawodnicy mogą spodziewać się walki z wydmami o wysokości 250 metrów. Finisz znajdował się będzie w mieście Al Qiddiya – jego budowa rozpoczęła się od podstaw w 2018 roku, a zakończy się w 2022 r. Miasto zorientowane jest na szeroko pojętą rozrywkę, a Dakar będzie tam pierwszym wydarzeniem sportowym.

Można spodziewać się, że będzie widowiskowo. Ale charakter terenu póki co najlepiej oddaje przepiękny, 6-minutowy film nagrany przez organizatorów. Jeżeli macie duży ekran wspierający 4K, skorzystajcie z niego:

Przed przeprowadzką na Środkowy Wschód, organizator dostarcza także podsumowanie historii Rajdu Dakar pod postacią 9-minutowego reportażu: