Best of – najlepsze ujęcia z Rajdu Dakar 2019 [oraz 17 najlepszych zdjęć]
Piotr Jędrzejak
21 stycznia 2019

Organizator Rajdu Dakar przygotował filmy z najlepszymi ujęciami ze wszystkich dziesięciu etapów. [Dorzucamy też 17 najlepszych zdjęć wyselekcjonowanych przez organizatora.]

41. edycja Rajdu Dakar za nami. Była to wyjątkowa edycja – trasa prowadziła jedynie przez Peru, a jej charakter to w stu procentach wydmy. Relację z ostatniego etapu i jednocześnie wyniki znajdziecie tutaj.

W kategorii motocykli, ze złamanym nadgarstkiem, zwyciężył Toby Price. Jest to jednocześnie 18. z rzędu zwycięstwo dla KTMa. Spośród Polaków na motocyklach, do mety dojechał Adam Tomiczek, zgarniając fenomenalne 16. miejsce.

Swój najlepszy wynik w samochodzie zanotował Kuba Przygoński (z pilotem, Tomem Colsoulem), meldując się na mecie jako czwarty zawodnik. W tym roku, na cześć dywizjonu 303, organizatorzy przyznali Kubie numer startowy 303. W kategorii samochodów zwyciężył Nasser Al-Attiyah. Jest to jego trzeci triumf i jednocześnie pierwsza wygrana dla Toyoty.

W kategorii quadów wystartował Kamil Wiśniewski, a na metę dojechał ze świetną, szóstą pozycją. Był jednocześnie pierwszy w klasyfikacji quadów 4×4. W generalce zwyciężył Nicolás Gavigliasso, jednocześnie wygrywając 9 z 10 odcinków specjalnych.

[AKTUALIZACJA]

Organizator Rajdu Dakar wyselekcjonował i udostępnił 17 najlepszych zdjęć z 41. edycji Rajdu Dakar, która w tym roku rozegrała się wyłącznie na hipnotyzujących wydmach Peru. Oglądajcie:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły