Nie żyje Legenda Dakaru

- MotoRmania

Portugalczyk Paulo Goncalves, jeden z najbardziej doświadczonych motocyklistów w stawce, zginął na trasie sobotniego odcinka specjalnego Rajdu Dakar. 

Goncalves przewrócił się na 276 kilometrze dzisiejszego odcinka specjalnego. Zaledwie osiem minut później na miejsce wypadku dotarł helikopter medyczny. Nieprzytomny i ze stwierdzonym zatrzymaniem akcji serca, Goncalves został przetransportowany do pobliskiego szpitala, ale wkrótce organizatorzy poinformowali o jego śmierci.

40-latek startował w słynnym rajdzie po raz trzynasty i był nazywany Legendą Dakaru. W 2015 roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej motocyklistów.

Redakcja MotoRmanii łączy się w bólu z rodziną, przyjaciółmi i zespołem Paulo.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl