Chodź i posłuchaj jak brzmi silnik Triumph 765 dla Moto2!
Piotr Jędrzejak
28 września 2017

Już dawno potwierdzone zostało, że nowym dostawcą silników dla klasy Moto2 będzie brytyjski Triumph. Jednostką tą będzie trzycylindrowa rzędówka o pojemności 765 ccm, bazująca na nowym Street Triple.

Nowe motocykle zobaczymy na starcie mistrzostw w sezonie 2019, jednak pierwsza seria nowych jednostek ma być dostarczona do odbiorców już w czerwcu 2018 roku. Z kolei pierwsze oficjalne testy zespołowe odbędą się w listopadzie 2018. Triumph więc intensywnie pracuje nad swoją jednostką – całkiem niedawno, na początku tego miesiąca odbyły się testy motocykla z udziałem Juliana Simona.

Mistrz kategorii 125 z 2009 roku, wicemistrz Moto2 z 2010 roku, doświadczony tester Moto2, powiedział po wszystkim: „Widzę ogromny postęp z ostatnim silnikiem, daje świetne wrażenia. Ma bardzo dużo mocy, zestopniowanie skrzyni jest fantastyczne, no i ten dźwięk – też jest fantastyczny. Jak dla mnie jest super.” 

Nowy silnik dysponuje nową głowicą, w której porty dolotowe i wylotowe zostały zoptymalizowane pod względem przepływu gazów. Posiada nowe, tytanowe zawory, sztywniejsze sprężynki zaworowe do wyższych obrotów oraz dłuższe przełożenie pierwszego biegu. Moc maksymalna to 123KM przy 11 700 obr/min.

No ale nie ma co przynudzać – podkręćcie głośniki i posłuchajcie, jak brzmi trzycylindrowy silnik 765 ccm od Triumpha! Póki co tylko na hamowni. A poniżej zdjęcia.

[Aktualizacja z 10. stycznia 2018 r.]

Dzięki redakcji Motorcycle News możecie zobaczyć, a przede wszystkim posłuchać, jak brzmi nowy motocykl Moto2 przelatujący przez prostą startową… Brzmi lepiej czy gorzej, niż aktualne Moto2 z silnikami Hondy?

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły