Premiera motocrossowych butów IMX Racing 

- MotoRmania

IMX Racing przedstawia dwa zupełnie nowe modele butów motocrossowych w cenie 599 zł!

informacja prasowa

W ekstremalnych warunkach potrzebne są wyjątkowe rozwiązania. Przede wszystkim takie, zapewniające bezpieczeństwo – a gdy jest to rozwiązanie dobre dla portfela jak i przyjemne dla oka – to chyba już wszystko, co jest potrzebne. Wszystkie powyższe znalazły się w nowych butach motocrossowych IMX Racing. Producent przedstawił dwa, zupełnie nowe modele – X-ONE oraz X-TWO. Oto co kryją w środku:

Przede wszystkim – przemyślana konstrukcja i wysokiej jakości materiały. Producent postawił na Microfabric oraz 3D Mesh – znane ze swojej wytrzymałości i wysokiej oddychalności. Za ochronę nogi odpowiadają sztywne ochraniacze z TPU i TPR – chroniące palce, kość strzałkową i ścięgno Achillesa. Dzięki syntetycznej skórze, z której wykonano buty, są także wytrzymałe – sprawdzą się więc w najtrudniejszych warunkach.

buty motocrossowe IMX X-One X-Two (5)

Podeszwa butów została zaprojektowane w taki sposób, aby była odporna na wysokie obciążenia. Mimo, że jest wykonana z elastycznego tworzywa – jest to jednocześnie rozwiązanie, które zapewnia wysoką wytrzymałość. Wkładka antywibracyjna wewnątrz buta tłumi dodatkowo drgania przenoszone na stopę podczas jazdy, dając dodatkową ochronę.

Dzięki regulacji za pomocą klamer buty dobrze trzymają nogę, pozostając jednak wygodnymi. Zaraz obok stawu skokowego projektanci z IMX Racing zastosowali przegub umożliwiający płynny ruch stopy, bez szkody dla jej stabilizacji.

buty motocrossowe IMX X-One X-Two (4)

Wykończenie butów wyściółką z oddychającego materiału 3D Mesh sprawia, że mimo solidnej konstrukcji – jazda w butach jest komfortowa. Wygodnym rozwiązaniem w górnej części butów IMX Racing jest również zastosowanie ściągacza zapobiegającego przedostawaniu się do wewnątrz błota czy kurzu.

Buty te dodatkowo posiadają certyfikat CE będący gwarantem bezpieczeństwa (EN 13634:2017). Obejmują je również programy przedłużonej, 5-letniej gwarancji i assistance dostępne w Dobrych Sklepach Motocyklowych. Biorąc pod uwagę ich cenę (599 zł) jest to świetna propozycja zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą offroadową, ale także dla tych, którzy nie chcą wydawać całej zawartości portfela na nowe buty.

buty motocrossowe IMX X-One X-Two

Jeśli spodobały Ci się produkty iMX Racing – możesz zamówić je bezpośrednio do najbliższego Tobie Dobrego Sklepu Motocyklowego – przymierzyć, porównać – i to bez obowiązku zakupu! Więcej informacji: DobreSklepyMotocyklowe.pl

buty motocrossowe IMX X-One X-Two (1) buty motocrossowe IMX X-One X-Two (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl