Oświęcim: 18-latek przewoził kozę w różowych skarpetkach, stracił prawo jazdy

- Piotr Jędrzejak

Czasem docierają do nas newsy, które nie mają dużego związku z motocyklami, ale są tak szokujące, że nie możemy przejść obok nich obojętnie – tym bardziej, że dziś piątek. Jednym z nich jest wiadomość opublikowana przez Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu. 

Policjanci zatrzymali prawko pewnemu 18-latkowi. To dlatego, że wiózł ekipę na osiemnastkę koleżanki. Niestety zabrał 6 pasażerów do 3-osobowego busa. A do tego bez zabezpieczeń wiózł kozę w różowych skarpetkach. Serio.

Jak czytamy na stronie KPP Oświęcim:

„Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór (21.09.2019) w Witkowicach gm. Kęty, gdzie policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż po godzinie 18.00 na ulicy Beskidzkiej do kontroli drogowej mundurowi zatrzymali samochód dostawczy marki VW Transporter. Za kierownicą pojazdu siedział 18-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, a obok niego na miejscu pasażera siedziała 16-letnia mieszkanka Witkowic.

Podczas czynności policjanci usłyszeli podejrzane hałasy dochodzące z tylnej części pojazdu. W związku z tym nakazali kierowcy, aby otworzył część ładunkową pojazdu. Wtedy okazało się, że wewnątrz, bez jakichkolwiek zabezpieczeń, podróżuje jeszcze pięciu chłopaków w wieku od 17 do 21 lat oraz koza w różowych skarpetach.

W rozmowie z kierowcą funkcjonariusze ustalili, że wszyscy jechali na osiemnastkę do swojej koleżanki, a koza miała być prezentem urodzinowym.”

Głęboko szanujemy zorganizowanie prezentu w postaci kozy i jednocześnie zastanawiamy się, jak kozie dobrać odpowiedni rozmiar skarpet. Niestety dla tej grupy przyjaciół osiemnastka nie rozpoczęła się najlepiej. Za przewożenie zbyt wielu osób oraz za brak zabezpieczenia przewożonych osób/towaru, kierowca otrzymał mandat, punkty karne oraz stracił prawko na 3 miesiące.

Policja przypomina: „za przewożenie w pojeździe co najmniej trzech osób więcej od dopuszczonego w homologacji pojazdu, kierowca musi się liczyć z utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.”

Wyobrażacie sobie tę atmosferę w busie?

– Haha, ale przypał, koza w busie, skarpetki, osiemnastka, dawaj to na fejsa! – przekrzykuje się cała piątka z tyłu.

– Ej, japa tam z tyłu, psy nas ściągają – szorstko rzuca lekko przerażony kierowca, przerywając zabawę. – I trzymajcie tą kozę!

– Dzień dobry, starszy aspirant Kozielski. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy, polisę OC poproszę – mówi policjant miłym, ale stanowczym tonem. – Co to za hałas z tyłu, proszę o otwarcie części ładunkowej.

– Czy ta koza ma różowe skarpetki?!

Jesteśmy szalenie rozczarowani faktem, że policjanci nie zrobili żadnego zdjęcia.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl