„Chciał tylko więcej kasy” – szef Ducati ostro o Alvaro Bautiście

- Mick

Claudio Domenicalli, prezes Ducati, w ostrych słowach skomentował przyszłoroczny transfer swojego zawodnika World Superbike, Alvaro Bautisty, do Hondy. 

„Bau Bau mówi, że nie chodziło o pieniądze, ale zaproponowaliśmy mu sześć zer na dwa lata i odrzucił naszą propozycję. Chciał więcej i tyle” – Włoch napisał dziś rano na Twitterze, w kolejnym tweecie dodając; Gdybyśmy spełnili jego oczekiwania, zostałby w Ducati. Więcej kasy i byłby zawodnikiem Ducati w 2020 roku”. 

Zrzut ekranu 2019-09-27 o 21.44.22

O tym, że Alvaro Bautista odejdzie z fabrycznej ekipy Ducati w World Superbike, mówiło się już od kilku tygodni. Kilka dni temu plotki o przyszłorocznym transferze do Hondy zostały oficjalnie potwierdzone. Hiszpan w ostatnich rozmowach z dziennikarzami nie krył swojego rozgoryczenia postawą Włochów, mówiąc m.in. że od początku roku w ogóle nie rozwijają Panigale V4R. Jednocześnie podkreślał, że jego decyzji nie motywowały pieniądze… i tym właśnie sposobem wywołał wilka, a raczej Claudio, z lasu.

„Ładny tweet, ale wolę go nie komentować” – Bautista powiedział dziś dziennikarzom. Dopytany, dlaczego postanowił przejść do Hondy, odpowiedział z przekąsem „bo jestem szalony i głupi”. 

Tymczasem w ten weekend wyścigi jedenastej z trzynastu rund World Superbike na torze Magny-Cours we Francji, gdzie najprawdopodobniej czekają nas deszczowe zmagania. Tak przynajmniej było podczas piątkowych treningów, podczas których obaj pretendenci do mistrzostwa, Bautista i obrońca tytułu Jonathan Rea, zaliczyli wywrotki.

Do końca sezonu w sumie sześć wyścigów (po dwa we Francji, Argentynie i Katarze), czyli 150 punktów do zdobycia. W tabeli przewaga Rea nad Bautistą wynosi 91 punktów. Jeśli po drugim wyścigu na Magny-Cours wzrośnie do stu, tytuł zostaje w rękach zawodnika Kawasaki.

Niestety, we Francji w klasie Supersport 300 zabraknie naszego polskiego rodzinka, Daniela Blina, co dla torunianina oznacza przedwczesne zakończenie sezonu. Jak mówi sam Blinek, wkrótce poznamy jednak jego dalsze plany. Trzymamy kciuki!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl