Czy Triumph Street Triple RS dostanie silnik 765 z Moto2? Posłuchaj zapowiedzi!
Piotr Jędrzejak
27 września 2019

Nowy Street Triple RS zaprezentowany zostanie już 7 października. Podobno będzie miał silnik z Moto2, jak w nowej Daytonie…

Kurz jeszcze nie opadł po prezentacji nowej, limitowanej Daytony 765 Moto2, a Brytyjczycy już zapowiadają coś nowego. W mediach społecznościowych pojawiła się oficjalna zapowiedź nowego Street Triple RS z zaznaczeniem, że wszystkie karty odkryte zostaną już 7 października. Triumph wyraźnie nie chce, aby ich nowe motocykle zniknęły w tłumie na Eicmie w Mediolanie.

Zobaczcie, ale przede wszystkim posłuchajcie(!!), zapowiedź Street Triple’a RS:

Jeżeli wierzyć plotkom oraz ostatniemu slajdowi w powyższym filmie, RS otrzyma ten sam silnik, który pojawił się w nowej Daytonie. A to oznacza technologię z Moto2 oraz 128 KM przy 12 250 obr/min i 80 Nm przy 9750 obr/min. Ciekawa sprawa, ponieważ w silnikach sportowych osiągi są większe i przeniesione w górny zakres obrotomierza, a takie rozwiązanie nie do końca sprawdza się w zastosowaniu ulicznym i drogowym. Ale z drugiej strony Street Triple RS to najwyższa półka średniego nakeda, więc dlaczego nie… A może powinniśmy spodziewać się edycji limitowanej?

Zresztą Triumph oficjalnie zapowiada: „The new Street Triple RS – the new #1 performance street motorcycle.”

Póki co możemy jedynie teoretyzować, więc w oczekiwaniu na 7 października, spokojnie możecie gwałcić przycisk play, aby słuchać tego silnika!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się: