Czy Triumph Street Triple RS dostanie silnik 765 z Moto2? Posłuchaj zapowiedzi!

- Piotr Jędrzejak

Nowy Street Triple RS zaprezentowany zostanie już 7 października. Podobno będzie miał silnik z Moto2, jak w nowej Daytonie…

Kurz jeszcze nie opadł po prezentacji nowej, limitowanej Daytony 765 Moto2, a Brytyjczycy już zapowiadają coś nowego. W mediach społecznościowych pojawiła się oficjalna zapowiedź nowego Street Triple RS z zaznaczeniem, że wszystkie karty odkryte zostaną już 7 października. Triumph wyraźnie nie chce, aby ich nowe motocykle zniknęły w tłumie na Eicmie w Mediolanie.

Zobaczcie, ale przede wszystkim posłuchajcie(!!), zapowiedź Street Triple’a RS:

Jeżeli wierzyć plotkom oraz ostatniemu slajdowi w powyższym filmie, RS otrzyma ten sam silnik, który pojawił się w nowej Daytonie. A to oznacza technologię z Moto2 oraz 128 KM przy 12 250 obr/min i 80 Nm przy 9750 obr/min. Ciekawa sprawa, ponieważ w silnikach sportowych osiągi są większe i przeniesione w górny zakres obrotomierza, a takie rozwiązanie nie do końca sprawdza się w zastosowaniu ulicznym i drogowym. Ale z drugiej strony Street Triple RS to najwyższa półka średniego nakeda, więc dlaczego nie… A może powinniśmy spodziewać się edycji limitowanej?

Zresztą Triumph oficjalnie zapowiada: „The new Street Triple RS – the new #1 performance street motorcycle.”

Póki co możemy jedynie teoretyzować, więc w oczekiwaniu na 7 października, spokojnie możecie gwałcić przycisk play, aby słuchać tego silnika!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl