Narodowe Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji w Gdańsku prezentuje opinię akustyczną

- MotoRmania

Dr. Andrzej Tyszecki z firmy Ekokonsult przygotował opinię, która potwierdza, że Narodowe Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji w Gdańsku można przygotować w taki sposób, że nie będą naruszone żadne normy emisji hałasu.

informacja prasowa

W podsumowaniu analizy znalazły się następujące wnioski: W obrębie jednostki urbanistycznej Św. Wojciech nie stwierdzono występowania funkcji terenów lub obiektów wyłączających możliwość realizacji tego rodzaju obiektów, pod warunkiem zastosowania środków łagodzących i ograniczających oddziaływania. Odpowiednie rozmieszczenie funkcji w obrębie Centrum oraz dostępne środki techniczne, technologiczne i organizacyjne umożliwiają ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko. Planowane zagospodarowanie Centrum – na etapie wstępnej koncepcji – topografia terenu i jego dotychczasowe użytkowanie umożliwiają kształtowanie przyszłego zagospodarowania w sposób znacząco ograniczający propagację hałasu poza terenami Centrum.

Opinia została oparta na analizie położenia terenu i dostępnych rozwiązaniach technicznych, które wykorzystuje się do zabezpieczenia środowiska przed uciążliwościami dźwiękowymi. Dr Andrzej Tyszecki przygotował opinię na zlecenie Bałtyckiej Grupy Inwestycyjnej, która zadeklarowała chęć finansowania budowy tego obiektu w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego wspólnie z Miastem Gdańsk.

– Dla nas, jako potencjalnego inwestora jest to dobra wiadomość. – mówi Krzysztof Król, rzecznik prasowy BGI. Poprosiliśmy o przygotowanie takiej analizy zanim podejmiemy dalsze kroki na rzecz budowy kompleksu. Bardzo nam zależy, aby obiekt nie stanowił uciążliwości dla żadnego z przyszłych jego sąsiadów. Rozmieszczenie poszczególnych funkcji na terenie przyszłego Centrum powinno być uzależnione od wyników precyzyjnych badań terenowych, które zadecydują co, i w którym miejscu można na tym terenie zbudować i jak zabezpieczyć, aby spełnić najbardziej wyśrubowane normy. Ta opinia to ważny krok nie tylko dla nas, ale i wszystkich fanów sportów motorowych w Polsce. Mamy szansę zbudować obiekt, który uczyni z Gdańska najważniejsze miejsce na mapie sportu motorowego, którego do tej pory w naszym kraju bardzo brakuje.

Bałtycka Grupa Inwestycyjna potwierdza, że realizacja tej inwestycji wymagała będzie prowadzenia rzeczowego dialogu społecznego z mieszkańcami okolicznych terenów. Jeżeli to Bałtycka Grupa Inwestycyjna zostanie wyłoniona jako inwestor Narodowego Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji, z całą pewnością przeprowadzimy szerokie konsultacje społeczne, na które zaprosimy wszystkie zainteresowane strony. – deklaruje Krzysztof Król

NCSMiR Opinia_Page_2 NCSMiR Opinia_Page_3 NCSMiR Opinia_Page_4 NCSMiR Opinia_Page_5

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl