Samotnie motocyklem na Bałkany.

- MotoRmania

Damian wyruszył w daleką, samotną podróż na swoim motocyklu. Już pierwszego dnia zgubił wszystkie dokumenty. Co było dalej? Przeczytajcie i zobaczcie…

„Ruszyłem 19 września o godzinie 8, początkowym celem była miejscowość Trebisov w Słowacji. Tam już czekał na mnie znajomy, którego poznałem odbywając wyprawę do Rumunii w 2014 roku (link). Po pierwszych trzystu kilometrach zatrzymałem się na dłuższy postój w okolicy Busko Zdroju. Po chwili odpoczynku ruszyłem dalej, do celu zostało około 250 km. Po kilku kilometrach od startu zorientowałem się, że mam odpiętą torbę, w której były między innymi wszystkie dokumenty. Szybko się zatrzymałem, okazało się, że wypadł dowód rejestracyjny, OC i zielona karta… I co teraz?
Wracam się do miejsca, w którym wcześniej się zatrzymałem, jadąc z bardzo małą prędkością rozglądam się za papierami. Po kilkunastu minutach udało się znaleźć zieloną kartę, niestety wciąż brakowało dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC. Jeździłem w tą i z powrotem od miejsca, w którym odpoczywałem do miejsca, w którym zorientowałem się, że zgubiłem dokumenty. Robiło się ciemno, po 4 godzinach poszukiwań postanowiłem jeszcze raz przejechać tę monotonną trasę. Jadąc poboczem z prędkością 20 km/h zauważyłem, że ktoś zaczął krzyczeć do mnie z balkonu pobliskiego domu jednorodzinnego. Mężczyzna zapytał czy zgubiłem dokumenty, kiwając głową na tak odpowiedział: ” Znaleźliśmy! „. Niesamowite uczucie, moje uparte dążenie do celu opłaciło się. Po odzyskaniu dokumentów, kontynuowałem wyprawę dalej. Zadzwoniłem do znajomego ze Słowacji, że się dziś pojawię, ale z lekkim opóźnieniem. Do celu dojechałem około północy, początkowo planowałem spać w hotelu, ale Roman (wspomniany wcześniej znajomy ze Słowacji) zaproponował, żebym spędził noc u niego.

Kolejne dni wypadu po prostu zobaczcie na nagraniach.
Zapraszam do oglądania trzech części filmów z wyjazdu”

Część 1:

http://www.youtube.com/watch?v=DZMJvQl5roI

Część 2:

http://www.youtube.com/watch?v=-Ta054zhCJA

Część 3 – ostatnia:

http://www.youtube.com/watch?v=xlbio8EDYo0

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl