Samotnie motocyklem na Bałkany.
MotoRmania
5 marca 2016

Damian wyruszył w daleką, samotną podróż na swoim motocyklu. Już pierwszego dnia zgubił wszystkie dokumenty. Co było dalej? Przeczytajcie i zobaczcie…

„Ruszyłem 19 września o godzinie 8, początkowym celem była miejscowość Trebisov w Słowacji. Tam już czekał na mnie znajomy, którego poznałem odbywając wyprawę do Rumunii w 2014 roku (link). Po pierwszych trzystu kilometrach zatrzymałem się na dłuższy postój w okolicy Busko Zdroju. Po chwili odpoczynku ruszyłem dalej, do celu zostało około 250 km. Po kilku kilometrach od startu zorientowałem się, że mam odpiętą torbę, w której były między innymi wszystkie dokumenty. Szybko się zatrzymałem, okazało się, że wypadł dowód rejestracyjny, OC i zielona karta… I co teraz?
Wracam się do miejsca, w którym wcześniej się zatrzymałem, jadąc z bardzo małą prędkością rozglądam się za papierami. Po kilkunastu minutach udało się znaleźć zieloną kartę, niestety wciąż brakowało dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC. Jeździłem w tą i z powrotem od miejsca, w którym odpoczywałem do miejsca, w którym zorientowałem się, że zgubiłem dokumenty. Robiło się ciemno, po 4 godzinach poszukiwań postanowiłem jeszcze raz przejechać tę monotonną trasę. Jadąc poboczem z prędkością 20 km/h zauważyłem, że ktoś zaczął krzyczeć do mnie z balkonu pobliskiego domu jednorodzinnego. Mężczyzna zapytał czy zgubiłem dokumenty, kiwając głową na tak odpowiedział: ” Znaleźliśmy! „. Niesamowite uczucie, moje uparte dążenie do celu opłaciło się. Po odzyskaniu dokumentów, kontynuowałem wyprawę dalej. Zadzwoniłem do znajomego ze Słowacji, że się dziś pojawię, ale z lekkim opóźnieniem. Do celu dojechałem około północy, początkowo planowałem spać w hotelu, ale Roman (wspomniany wcześniej znajomy ze Słowacji) zaproponował, żebym spędził noc u niego.

Kolejne dni wypadu po prostu zobaczcie na nagraniach.
Zapraszam do oglądania trzech części filmów z wyjazdu”

Część 1:

http://www.youtube.com/watch?v=DZMJvQl5roI

Część 2:

http://www.youtube.com/watch?v=-Ta054zhCJA

Część 3 – ostatnia:

http://www.youtube.com/watch?v=xlbio8EDYo0

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły