Ekipa LRP Poland odkrywa karty: WMMP oraz World Endurance

- MotoRmania

Motocyklowa ekipa LRP Poland do sezonu 2016 przystąpi w wyjątkowo mocnym i pełnym gwiazd składzie, rywalizując zarówno w mistrzostwach Polski WMMP, jak i w mistrzostwach świata World Endurance.

informacja prasowa

Czołowy polski zespół wystawi w mistrzostwach Polski aż sześć motocykli BMW S1000RR, których dosiądą; w klasie Superstock 1000 nowy reprezentant ekipy i najmłodszy w historii motocyklowy mistrz Polski Marcin Walkowiak oraz najszybsza Polka, słynna Monika Jaworska. W klasie Superbike do jeżdżącego menedżera zespołu Bartłomieja Lewandowskiego dołączy kolejna nowa twarz, Piotr Prendota, z kolei w pucharze Polski klasy Rookie 1000 barw LRP Poland bronić będą Krzysztof Giedrojć i Dariusz Muszyński.

Motocykliści LRP Poland szykują się także do przełomowego startu w pełnym cyklu mistrzostw świata World Endurance, który rozpocznie się już w kwietniu od jednego z najsłynniejszych wyścigów na świecie; 24-godzinnych zmagań we francuskim Le Mans. Za sterami BMW S1000RR w fabrycznej specyfikacji i na najnowszych oponach Pirelli zmieniać się będą Bartłomiej Lewandowski, Marcin Walkowiak i Paweł Górka, podczas gdy Piotr Prendota pełnić będzie rolę zawodnika rezerwowego. Menedżerem zespołu podczas rund World Endurance będzie jeden z najsłynniejszych francuskich motocyklistów, były mistrz świata, a także wielokrotny mistrz Polski, Gwen Giabbani.

Zobaczcie, jak wygląda motocyklowy pit-stop w wykonaniu ekipy LRP Poland:

Ekipa LRP Poland rozpocznie sezon 2016 już 14 marca od oficjalnych testów Pirelli na torze Almeria. Prosto z Hiszpanii zespół uda się do francuskiego Le Mans. Start Polaków w MŚ World Endurance relacjonować na żywo będzie stacja Eurosport.

„Po udanym poprzednim sezonie w tym roku robimy kolejny ogromny krok naprzód, nie tylko powiększając zespół w mistrzostwach Polski, ale także debiutując w pełnym cyklu mistrzostw światapodkreśla jeżdżący menedżer i założyciel ekipy, Bartłomiej Lewandowski.Dziękujemy Markowi Szkopkowi za wspólnie spędzone lata i jednocześnie witamy w naszych szeregach imponująco szybkiego Marcina Walkowiaka, najszybszą kobietę w historii polskich wyścigów, Monikę Jaworską oraz Piotra, Krzysztofa, Dariusza i Pawła. Jestem pewien, że wszyscy nasi reprezentanci walczyć będą w tym roku o najwyższe pozycje w swoich klasach.”

„Ogromne emocje czekają nas także w mistrzostwach światadodaje szef zespołu.Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że naszym menedżerem podczas rund World Endurance będzie sam Gwen Giabbani. Ma to wymiar nie tylko praktyczny. Gwen to nie tylko Francuz, który jak nikt inny zna specyfikę tej serii, ale także szalenie doświadczony były mistrz świata, który z pewnością pomoże nam realizować nasze cele na arenie międzynarodowej. Wielkimi krokami zbliżamy się już do pierwszych testów i wyścigów. Jestem przekonany, że to będzie dla całej ekipy LRP Poland, a także polskich kibiców, wyjątkowy sezon.”

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie,  na profilu na Facebooku i na kanale YouTube.

Filmowe podsumowanie sezonu 2015:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl