Customowe motocykle Harley-Davidson znowu w centrum uwagi

- Piotr Jędrzejak

Gdy mówisz „custom”, myślisz „Harley-Davidson”.

Nie ma wątpliwości, że ta legendarna marka ze 114-letnim doświadczeniem jest pionierem zarówno w przerabianiu motocykli przez użytkowników oraz absolutnym pionierem customizacji fabrycznej. Te cechy marki idealnie podkreśla linia motocykli Dark Custom, a konkurs „Bitwa Królów”, który odbył się rok temu, zaprezentował idealne przykłady takich motocykli.

SHDB 04 na bazie HD Street 750 - król Battle of Kings 2015 Praga (4)

Filoziofa serii Dark Custom jest bardzo prosta – weź surową maszynę, wyrzuć to co zbędne, dodaj moc i duszę, a finalnie spraw, by była naprawdę Twoja. Liczą się wrażenia z jazdy w buntowniczym stylu oraz podkreślenie mechanicznej kwintesencji motocykla. W 2016 roku, przed szereg Dark Custom wyszły dwa nowe modele Iron 883 oraz Forty-Eight. Kute, tłoczone i obrabiane maszynowo do perfekcyjnego minimalizmu – te modele doskonale łączą w sobie funkcjonalność ze stylem, cechują się niepowtarzalnością i pobudzają inspirację custom. Możecie o nich poczytać na MotoRmanii. Przy okazji mogą być tańsze niż paczka papierosów – już od 13 złotych dziennie w ofercie HD Finance.

SHDB 04 na bazie HD Street 750 - król Battle of Kings 2015 Praga (5)

No i oczywiście jest też „Bitwa Królów”. Ten konkurs zadebiutował rok temu, a brali w nim udział dealerzy HD z całej Europy. Każdy z nich miał wziąć na warsztat model Street 750 i przy regulaminowo określonym, niskim budżecie, dokonać jak najlepszej modyfikacji customowej. W końcu trzeba też podkreślić, że personalizacja motocykli nie jest wyłącznie dla najbardziej zamożnych – każdy może sobie na to pozwolić, jeszcze mocniej przerabiając motocykle Dark Custom według własnych preferencji.

SHDB 04 na bazie HD Street 750 - król Battle of Kings 2015 Praga (7)

Europejskim Królem stylizacji custom w 2015 roku został dealer Harley-Davidson Prague z czeskiej Pragi, twórca zwycięskiego projektu SHDB 04. Jak mówi Ondrej Odehnal, mechanik: „Zainspirowały nas dwie znakomite maszyny: Lotus C01 i chromowane linie Bell and Ross Softail”. Personalizacja oznaczała tutaj poważne zmiany, które objęły: rzemieślniczo wytwarzane metalowe elementy, ekran dotykowy, moduł FP3, kierownicę, lusterka, światła LED, przewody hamulcowe, podnóżki i klamki. Czeski zespół przebudował także zbiornik, przedni błotnik i nóżkę, skrócił tylną ramę, a nawet zastąpił prędkościomierz… telefonem. Zwycięski SHDB 04 został zaprezentowany na legendarnym i prestiżowym wydarzeniu Wheels & Waves w nadmorskim, francuskim miasteczku Biarritz.

SHDB 04 na bazie HD Street 750 - król Battle of Kings 2015 Praga (2)

Wiemy już, że na sezon 2016, Harley-Davidson zapowiada kolejną odsłonę konkursu „Bitwa Królów”. Czego możemy się spodziewać? Na jakich motocyklach będą pracowali dealerzy? Szczegóły już niebawem i trzymamy kciuki za polskich customizerów!

2015 Harley Street 750

Tak wyglądał Street 750 przed zabiegami mechaników z Pragi!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl