Motocykle Harley-Davidson na 2016: mroczny charakter i więcej mocy

- MotoRmania

Na czele nowości nadjeżdża Iron 883 i Forty-Eight, a także modele Softail z nowej serii S z silnikami Twin Cam 110 oraz Road Glide Ultra.

informacja prasowa

Dwa nowe, bezkompromisowe modele Dark Custom, najmocniejsze modele Softail w historii firmy oraz szeroki wachlarz udoskonaleń w zakresie osiągów i stylistyki w całej ofercie podkreślają mocny charakter linii modelowej Harley-Davidson na 2016 rok.

Nowości Harley-Davidson na 2016 rok

  • Nowe modele Iron 883 i Forty-Eight przewodzą rodzinie motocykli Harley-Davidson Dark Custom, dzięki inspiracji buntowniczym charakterem dawnych maszyn w połączeniu ze współczesną konstrukcją oraz nowemu zawieszeniu, które nieco łagodzi ich ostry charakter.
  • Motocykle z nowej serii S w edycji limitowanej mają potężne silniki i nowoczesną stylistykę. Fat Boy S oraz Softail Slim S łączą w sobie bogate wykończenie z imponującym silnikiem Screamin’ Eagle Twin Cam 110 o pojemności 1800 cm3, przyciągającym uwagę swoją stylistyką i zapewniającym doskonałe osiągi.
  • Wcześniej dostępne tylko w motocyklach Harley-Davidson Touring silniki High Output Twin Cam 103™ napędzają teraz wszystkie modele Softail, czyniąc tę rodzinę najmocniejszą w historii Harley-Davidson.
  • Rewolucja motocykli turystycznych w ramach projektu RUSHMORE rozrasta się wraz z pojawieniem się modelu Road Glide Ultra.

„To kolejny rok o znaczeniu historycznym dla Harley-Davidson”, mówi Mark-Hans Richer, starszy wiceprezes i główny kierownik ds. marketingu Harley-Davidson. „Prezentujemy najmocniejszą kolekcję cruiserów w naszej historii, w tym zupełnie nową serię S. Podnosimy poprzeczkę, prezentując nowe modele Iron 883 i Forty-Eight z rodziny Dark Custom – najczystsze wyrażenie filozofii projektowej, którą rozpoczęliśmy w 2008 roku. Ponadto powiększamy nasze prowadzenie w segmencie motocykli turystycznych, wprowadzając model Road Glide Ultra i wypuszczając odświeżony, popularny model Heritage Softail Classic”.

Softail S Series

Dusza Dark Custom

hd iron 883 2016Nowy model Iron 883 ma celowo surowe i wyraziste linie oraz cechuje się współczesną stylistyką inspirowaną budowanymi w garażach kiedyś i dziś bobberach. Zupełnie nowe przednie i tylne regulowane zawieszenie, lżejsze koła magnezowe i nowe siodło zapewniają komfort oraz kontrolę podczas jazdy w kierunku horyzontu.

hd forty eight 2016Nowy model Forty-Eight zawdzięcza swój złowieszczy styl szerokiej przedniej oponie, nowym kołom magnezowym i masywnemu przodowi z widelcem 49 mm. Ponadto znajdziesz w nim regulowane tylne zawieszenie i nowe siodło. Stylistyka retro oraz doskonałe połączenie czarnych, kolorowych i chromowanych elementów nadaje temu motocyklowi masywnego wyglądu.

Motocykliści poruszający się po zapchanych i trudnych ulicach miasta na smukłym i wąskim modelu Harley-Davidson Street 750 docenią większą pewność, jaką zapewniają nowe układy hamulcowe z przodu i z tyłu.

HD Street 750 2016

Najmocniejsze modele Softail w historii

Tylne opony w motocyklach z nowej serii S Harley-Davidson będą błagały o litość. Napędzane silnikiem Screamin’ Eagle Twin Cam 110, nowe modele Fat Boy S i Softail Slim S oferują moc oraz osiągi dostępne niegdyś tylko w hd fat boy s 2016modelach Custom Vehicle Operations (CVO). Oba modele w limitowanej edycji są wykończone czarnymi elementami, co nadaje im wyglądu doskonale komponującego się z masywną sylwetką. Softail Slim S jest dostępny w nowym kolorze Olive Gold Denim z motywami militarnymi, będącymi hołdem dla powojennych motocykli custom, które zapoczątkowały erę bobberów. Harley-Davidson daje większej liczbie motocyklistów możliwość poznania osiągów motocykli z projektu RUSHMORE, wyposażając standardowo każdy model Softail na 2016 rok w silnik High Output Twin Cam 103.

hd softail slim s 2016

Tempomat w modelach Softail

To nie wszystkie nowości w rodzinie Softail na 2016 rok – w wybranych modelach, po raz pierwszy w historii, będzie ?????????????????????????????????????dostępny elektroniczny tempomat. Zapewniający wygodę elektroniczny tempomat Harley-Davidson, dostępny dzięki nowej przepustnicy sterowanej elektronicznie jest wyposażeniem standardowym w modelach Heritage Softail Classic, Softail Deluxe, Fat Boy S i Softail Slim S na 2016 rok oraz dostępny opcjonalnie w pozostałych modelach Softail na 2016 rok.

Nowe zawieszenie w modelach Sportster

Wszystkie modele Sportster na 2016 rok z łatwością poskromią nierówne drogi dzięki zupełnie nowemu zawieszeniu z przodu i z tyłu oraz udoskonalonym siodłom, poprawiającym komfort motocyklisty oraz prowadzenie. Nowe siodła wykonano z najwyższej klasy materiałów i zmieniono ich kształt, aby zapewniały lepsze podparcie i wygodę. Przeprojektowane zawieszenie modeli Sportster obejmuje amortyzatory emulsyjne ze sprężynami śrubowymi oraz nowe przednie widelce z amortyzatorami z wymiennym wkładem. Amortyzatory wypełnione azotem zapobiegają zapowietrzeniu oleju i są wyposażone w wewnętrzny zespół zaworów z tłokami 36 mm oraz wysokiej jakości olej, dzięki czemu charakteryzują się doskonałą kontrolą ściskania i tłumienia odbicia oraz reagują szybko na niewielkie nierówności i zapewniają stały kontakt opon z nierówną nawierzchnią. Obciążenie wstępne sprężyn progresywnych można regulować gwintowanym kołnierzem za pomocą klucza schowanego pod siodłem. W grubych widelcach zestrojonych optymalnie pod kątem amortyzatorów zastosowano skalibrowany tłok i zespół zaworów oraz sprężyny progresywne. Taka konstrukcja zapewnia równomierną pracę zawieszenia w całym zakresie. Dzięki potrójnej sprężynie i blokadzie olejowej widelce zapobiegają podskakiwaniu koła podczas gwałtownego hamowania.

HD seria Sportster 2016

Road Glide Ultra

Nieobecność w gamie motocykli Harley-Davidson Touring to był dobrze wykorzystany czas, w ciągu którego ulepszono stylistykę modelu Road Glide Ultra, a także opracowano wyjątkowe właściwości aerodynamiczne i zoptymalizowano ergonomię, zapewniając motocykliście i pasażerowi komfort podczas długich wypraw – to wszystko dzięki inspirowanemu opiniami klientów programowi rozwoju produktu Projekt RUSHMORE. Napędzany jednostką Twin-Cooled High Output Twin Cam 103, oferującą bezkompromisowe osiągi, nowy model Road Glide Ultra przekroczy oczekiwania najbardziej wymagających motocyklistów jeżdżących turystycznie.

hd road glide ultra 2016

Heritage Softail Classic

Połączenie nostalgicznego stylu i współczesnych osiągów oraz komfortu modeli Softail – Heritage Softail Classic ma odświeżoną stylistykę na 2016 rok i jest wyposażony w jednostkę napędową High Output Twin Cam 103, elektroniczny tempomat w standardzie oraz nową i udoskonaloną konstrukcję mocowania kufrów.

HD Heritage Softail Classic 2016

Nowe motocykle będą dostępne w salonach dealerskich Harley-Davidson w Polsce już we wrześniu 2016. Odwiedź witrynę www.harley-davidson.pl, aby poznać wszystkie modele Harley-Davidson na 2016 rok lub znaleźć lokalnego autoryzowanego dealera H-D.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl