Cała Polska wspiera, Kraków głosuje. Potrzebujemy twojego wsparcia! Zagłosuj w dniach 27.09 – 05.10.2014.
Po raz pierwszy masz szansę zdecydować na co zostaną wydane pieniądze z budżetu Krakowa. Władze Krakowa chcą usłyszeć głos mieszkańców Krakowa i poznać ich potrzeby – MotoRmania już pisała o tym pomyśle. Apelujemy o poparcie i oddanie swojego głosu na projekt nr 96: KRAKÓW PRZYJAZNY MOTOCYKLISTOM. BEZPIECZEŃSTWO I RYWALIZACJA 2015, oraz przede wszystkim na:
projekt nr 13: MIEJSKI PLAC MANEWROWY; MOTOCYKLOWO – SAMOCHODOWY TOR SZKOLENIOWY
Tor ma być o długości ok. 700m i średniej szerokości 8 metrów, dodatkowo plac manewrowy 40x60m. Kraków jako jedno z niewielu miast w Polsce nie posiada obecnie żadnego miejsca, w którym w bezpiecznych warunkach motocykliści i kierowcy samochodów mogliby doskonalić technikę jazdy, sprawdzić swoje umiejętności i uczyć się od innych, jak jeździć lepiej i bezpieczniej.
Tor szkoleniowy w Krakowie to przede wszystkim:
– bezpieczne, ogólnodostępne miejsce dla doskonalenia techniki jazdy motocyklem i samochodem,
– spokojniejsze osiedla i ulice, wolne od fanów motoryzacji sprawdzających swoje umiejętności ,
– miejsce spotkań i wydarzeń motoryzacyjnych oraz wzrost prestiżu miasta w sportach motorowych,
– miejsce testowania prototypowych rozwiązań z zakresu motoryzacji przez studentów i naukowców z krakowskich uczelni.
Głosować można od 27 września do 5 października 2014 roku za pomocą strony internetowej www.budzet.krakow.pl lub osobiście w punktach głosowania. Głosować można tylko jeden raz. Do weryfikacji ilości oddanych głosów służy nr PESEL. Prawo do udziału w głosowaniu mają osoby zamieszkałe na terenie miasta Krakowa, które najpóźniej w dniu głosowania ukończyły 16 lat. Nie musza być to osoby zameldowane w Krakowie
Zobaczcie film (a poniżej opis) w jaki sposób głosować – zapraszamy na stronę głosowania!
Aby oddać ważny głos należy wybrać 5 projektów ogólnomiejskich oraz 5 dzielnicowych, przydzielić od 5 punktów do 1 punktu, przy czym liczymy, że projektowi nr 13 przyznasz 5 punktów.
W pozycji opisanej na karcie do głosowania jako „zadania o charakterze lokalnym”, należy wpisać numer dzielnicy (cyfra rzymska), w której chcemy wskazać do realizacji zadania o charakterze lokalnym (rubryka „nr dzielnicy”). Następnie – w wolnych rubrykach należy wpisać numer wybranego przez nas zadania (cyfra arabska), przyporządkowując mu ilość punktów jakie mu przyznajemy.
W przypadku głosowania na „zadania o charakterze ogólnomiejskim” – postępujemy jak wyżej.
Analogicznie oddajemy głos za pomocą Internetu, gdzie w formularzu karty do głosowania mamy do uzupełnienia wyżej opisane pozycje. Dodatkowo etap głosowania elektronicznego kończy się wpisaniem kodu CAPTCHA oraz kliknięciem przycisku „Głosuj”.
Wszystkie rubryki muszą być uzupełnione o numery wybranych przez nas zadań, inaczej głos będzie nieważny!