Tor szkoleniowy w Krakowie? Jest projekt, będzie głosowanie!
Piotr Jędrzejak
4 września 2014

Jednym z projektów możliwych do zrealizowania z Budżetu Obywatelskiego jest tor motocyklowo-samochodowy! Trzeba będzie tylko zagłosować!

Budżet Obywatelski to pomysł, który pozwala mieszkańcom Krakowa aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach, które ich dotyczą. Przede wszystkim jego zadaniem jest umożliwienie faktycznego współdecydowania o wydatkowaniu części środków z lokalnego budżetu.

W ramach tego obywatele nadsyłali swoje projekty, zakwalifikowało się aż 459, a w dniach 27 września – 5 października odbędzie się głosowanie, które wyłoni zwycięskie pomysły. Dlaczego o tym piszemy? Otóż środowisko motocyklistów oraz kierowców samochodów również ma tam swoje propozycje! Na liście do głosowania znajdziecie dwa projekty, mniejszy oraz większy:

Poz. 75 – Kraków Przyjazny Motocyklistom – Bezpieczeństwo i Rywalizacja 2015
Koszt: 16 tys. zł
Założenia: Organizacja dwudniowego wydarzenia o charakterze szkoleniowo-integracyjnym dla środowiska motocyklistów krakowskich

poz. 77 – Miejski Plac Manewrowy 01 – motocyklowo-samochodowy tor szkoleniowy
Koszt: 2,7 mln zł
Założenia: Budowa obiektu dedykowanego motocyklistom oraz kierowcom samochodów chcącym podnosić swoje umiejętności jazdy w bezpiecznych warunkach oraz służący jako miejsce spotkań i wydarzeń o charakterze motoryzacyjnym na działce 25/2 obr. 26 j. ewid. Podgórze.

Jak w mailu napisał nam Genem z Krakowa:
Środowisko motocyklistów oraz kierowców samochodów od lat oczekuje miejsca gdzie moglibyśmy potrenować jazdę, wypróbować swoje pojazdy w sposób, który nie powinien być promowany na drogach publicznych oraz aby po prostu się spotykać, organizować różne przedsięwzięcia o charakterze motoryzacyjnym.

Złożyliśmy wniosek do Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa. Teraz powinniśmy mobilizując swoich wszystkich przyjaciół, wygrać głosowanie i nareszcie mieć takie miejsce.

Robimy to przede wszystkim dla poprawiania swoich umiejętności, a co za tym idzie bezpieczeństwa, dlatego głosować powinni wszyscy nasi zwolennicy: przyjaciele, rodziny i wiele innych osób.

Nie wolno zmarnować takiej okazji!

Nie możemy się nie zgodzić!

Głosowanie nad projektami Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w dniach 27 września – 5 października. Głosy oddawać będzie można przez stronę budzet.krakow.pl oraz w lokalach, których listę również znajdziecie w linku powyżej.

Podzielcie się tą informacją, zapiszcie sobie datę i nie zapomnijcie zagłosować! Dołączcie też do wydarzenia na FB, gdzie znajdziecie aktualne informacje!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły