Tor szkoleniowy w Krakowie? Jest projekt, będzie głosowanie!

- Piotr Jędrzejak

Jednym z projektów możliwych do zrealizowania z Budżetu Obywatelskiego jest tor motocyklowo-samochodowy! Trzeba będzie tylko zagłosować!

Budżet Obywatelski to pomysł, który pozwala mieszkańcom Krakowa aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach, które ich dotyczą. Przede wszystkim jego zadaniem jest umożliwienie faktycznego współdecydowania o wydatkowaniu części środków z lokalnego budżetu.

W ramach tego obywatele nadsyłali swoje projekty, zakwalifikowało się aż 459, a w dniach 27 września – 5 października odbędzie się głosowanie, które wyłoni zwycięskie pomysły. Dlaczego o tym piszemy? Otóż środowisko motocyklistów oraz kierowców samochodów również ma tam swoje propozycje! Na liście do głosowania znajdziecie dwa projekty, mniejszy oraz większy:

Poz. 75 – Kraków Przyjazny Motocyklistom – Bezpieczeństwo i Rywalizacja 2015
Koszt: 16 tys. zł
Założenia: Organizacja dwudniowego wydarzenia o charakterze szkoleniowo-integracyjnym dla środowiska motocyklistów krakowskich

poz. 77 – Miejski Plac Manewrowy 01 – motocyklowo-samochodowy tor szkoleniowy
Koszt: 2,7 mln zł
Założenia: Budowa obiektu dedykowanego motocyklistom oraz kierowcom samochodów chcącym podnosić swoje umiejętności jazdy w bezpiecznych warunkach oraz służący jako miejsce spotkań i wydarzeń o charakterze motoryzacyjnym na działce 25/2 obr. 26 j. ewid. Podgórze.

Jak w mailu napisał nam Genem z Krakowa:
Środowisko motocyklistów oraz kierowców samochodów od lat oczekuje miejsca gdzie moglibyśmy potrenować jazdę, wypróbować swoje pojazdy w sposób, który nie powinien być promowany na drogach publicznych oraz aby po prostu się spotykać, organizować różne przedsięwzięcia o charakterze motoryzacyjnym.

Złożyliśmy wniosek do Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa. Teraz powinniśmy mobilizując swoich wszystkich przyjaciół, wygrać głosowanie i nareszcie mieć takie miejsce.

Robimy to przede wszystkim dla poprawiania swoich umiejętności, a co za tym idzie bezpieczeństwa, dlatego głosować powinni wszyscy nasi zwolennicy: przyjaciele, rodziny i wiele innych osób.

Nie wolno zmarnować takiej okazji!

Nie możemy się nie zgodzić!

Głosowanie nad projektami Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w dniach 27 września – 5 października. Głosy oddawać będzie można przez stronę budzet.krakow.pl oraz w lokalach, których listę również znajdziecie w linku powyżej.

Podzielcie się tą informacją, zapiszcie sobie datę i nie zapomnijcie zagłosować! Dołączcie też do wydarzenia na FB, gdzie znajdziecie aktualne informacje!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl