Największe zawody hard enduro w Polsce już w ten weekend!

- MotoRmania

Najbliższy weekend będzie dla fanów off-roadu na dwóch kółkach nie lada ucztą. Uczestnicy zawodów będą mieli szansę pojeździć w na co dzień niedostępnej lokalizacji – Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie.

Wyścig rozegra się na specjalnie na tę okazję zbudowanym torze Hard Enduro. Na liście startowej Red Bull 111 Megawatt znajdzie się blisko 500 zawodników, w tym amatorzy, profesjonaliści i międzynarodowi zawodnicy tacy jak: Taddy Błażusiak, Jonny Walker i Andreas Lettenbichler. Kwalifikacje rozpoczną się w sobotę 6 września o 12:00. Odliczanie do Red Bull 111 Megawatt rozpoczęte! Do kwalifikacji, które odbędą się w najbliższą sobotę  o 12:00 zostały już tylko 3 dni. Kwalifikacje będą rozgrywane w formie dwóch pojedynczych przejazdów, na czas, na kilkukilometrowym odcinku. Wynik lepszego przejazdu w eliminacjach zadecyduje o udziale w niedzielnym wyścigu finałowym.

RedBull_111_MEGAWATT_fot.Tomasz Gola

Teren imprezy to kopalnia węgla brunatnego w Bełchatowie

Miejsca na liście startowej wypełniły się błyskawicznie. Prócz Polaków swój udział w zawodach zapowiedzieli riderzy z Belgii, Austrii, Niemiec, Czech a nawet z Australii, Rosji i Meksyku. Uczestnicy będą ścigać się u boku mistrzów Hard Enduro: Tadka Błażusiaka, Andreasa Lettenbichlera oraz Jonny’ego Walkera. Widzowie mogą spodziewać się zaciętej rywalizacji pomiędzy wielokrotnie utytułowanymi riderami. To kolejny dowód na to, że zawody Red Bull 111 Megawatt dostarczą megadawkę emocji!

P-20140120-00188_HiRes JPEG 24bit RGBWiem, że trasa będzie bardzo wymagająca i zróżnicowana. Będzie sporo piachu i kamieni, będą zarówno wolniejsze, jak i szybkie sekcje, nawierzchnia łatwa do jazdy nie będzie. Trzeba być dość wszechstronnym zawodnikiem, żeby z dobrym czasem zameldować się na mecie. Z założenia zawsze mam taką samą zasadę, że nie rozglądam się dookoła. Jadę swoje i nie patrzę na rywali. Zobaczymy, jak  się uda skończyć, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Chcę mieć fun z jazdy i dobre wspomnienia z tej imprezy” – komentuje Błażusiak.

Wszystkich uczestników łączy ogromna pasja do off-roadu i chęć sprawdzenia się w nietypowych warunkach Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, która po raz pierwszy w historii zamieni się w arenę zmagań Hard Enduro. Jest też o co walczyć. Pięciu najlepszych zawodników może liczyć na nagrody finansowe i rzeczowe. Nagroda główna to 10 000 PLN i nagrody rzeczowe.

Wstęp dla widzów jest bezpłatny! 

Dla publiczności zostaną wyznaczone specjalne sektory widokowe. Ukształtowanie terenu kopalni i rozplanowanie trasy umożliwiają obserwowanie zmagań na każdym etapie. Red Bull 111 Megawatt to nie tylko sportowe, ale też i muzyczne emocje! Po sobotnich kwalifikacjach zarówno dla publiczności, jak i uczestników zawodów odbędzie się ognisko i koncerty w ramach projektu Red Bull Tour Bus, gdzie w rockowym klimacie zagrają RusT i Sight to Behold.
Więcej informacji o zawodach na: www.redbull111megawatt.pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl