Grupa motocyklistów udzieliła pierwszej pomocy i zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

W ramach promocji modelu 701 Supermoto, Husqvarna zaprosiła do Kalifornii wielu znanych youtuberów motocyklowych jeżdżących na supermoto. Jak na pewno sami wiecie, goście od supermoto znani są raczej z niegrzecznej jazdy… Jednak żaden charakter jazdy nie zwalnia ze znajomości zasad pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo, kiedy ta wiedza będzie potrzebna.

Tym razem grupa supermotowców z całego świata stała na światłach. Kilkanaście metrów dalej doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów. Motocykliści zareagowali od razu – Crashking ze ekipy Supermofools natychmiastowo zajął się udzielaniem pierwszej pomocy, a pozostali motocykliści zabezpieczali miejsce zdarzenia. Zajęli się wyłączeniem samochodów, czy na przykład opanowaniem kierowcy, który spowodował wypadek. Mężczyzna dwukrotnie próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Do tego motocykliści zaoferowali funkcjonariuszom udostępnienie nagrania wypadku z kamerki na kasku. Co nie jest zaskoczeniem, policja była wdzięczna za pomoc.

A Ty co wiesz o pierwszej pomocy? Od jakich czynności powinno się rozpocząć działanie na miejscu wypadku? Czego nie robić? Pamiętacie, że nieudzielenie pierwszej pomocy klasyfikowane jest w Polsce jako przestępstwo z karą pozbawienia wolności do lat trzech? Jeżeli uważacie, że wasza wiedza w temacie jest zbyt mała, możecie zacząć od krótkiego poradnika „co robić będąc świadkiem wypadku?”. Polecamy również zapisać się na krótki kurs pierwszej pomocy.