Toprak Razgatlıoğlu przetestuje motocykl MotoGP Yamaha YZR-M1 w Jerez

- MotoRmania

Razgatlıoğlu testuje motocykl Yamaha YZR-M1 MotoGP

Toprak Razgatlıoğlu, turecki motocyklista, Mistrz Świata Superbike 2021, będzie uczestniczył w testach na torze Jerez w Hiszpanii. Turek już wcześniej miał okazję testować motocykl Yamahy, YZR-M1, na Motorlandzie Aragon, jednak ze względu na złe warunki atmosferyczne test został przerwany.

Teraz, Razgatlıoğlu będzie miał kolejną okazję do testowania YZR-M1 na torze Jerez. Testy odbędą się przez dwa dni, 10 i 11 kwietnia, a Razgatlıoğlu będzie miał wsparcie motocyklowego test ridera Yamahy, Cala Crutchlowa.

Toprak Razgatlıoğlu

Cieszę się na myśl o teście motocykla MotoGP YZR-M1 w Jerez, torze, który bardzo lubię. Ostatni test w Aragonii był ograniczony przez pogodę, ale w Jerez wygląda na to, że będziemy mieć lepsze warunki i więcej czasu na torze. To da mi szansę lepszego zrozumienia wymagań jazdy na fabrycznym motocyklu MotoGP. Dzięki Yamaha za udzielenie mi tej szansy.

Tor Jerez i styl jazdy Razgatlıoğlu

Charakterystyka toru Jerez, o długości 4,428 km, idealnie pasuje do stylu jazdy Razgatlıoğlu. Turek jest znany z agresywnego stylu jazdy, a tor Jerez, z szybkimi zakrętami i długimi prostymi, pozwala na osiąganie bardzo dużych prędkości. To daje idealną okazję dla Razgatlıoğlu do dostosowania się do motocykla YZR-M1 i zdobycia doświadczenia na nim.

Andrea Dosoli – Road Racing Manager Yamaha Motor Europe N.V.

Chciałbym podziękować zarówno Yamaha Motor Company, jak i Yamaha Motor Racing za danie Toprakowi możliwości testowania YZR-M1 po raz kolejny. Jako aktualny mistrz świata Superbike’ów, test Topraka na pokładzie Yamaha YZR-M1 w zeszłym roku był niezwykle wyczekiwany przez wielu w padoku MotoGP i WorldSBK. Niestety, trudno mu było w pełni oswoić się z YZR-M1 podczas testu w Aragonii z powodu zakłóceń spowodowanych przez pogodę. Tym razem w Jerez, torze, na którym Toprak tradycyjnie jest bardzo silny, wygląda na to, że będziemy mieli prawie idealne warunki testowe. Fokus Topraka podczas tych testów będzie ponownie skierowany na poznanie charakterystyki YZR-M1 i opon Michelin, podczas gdy my jesteśmy bardzo zainteresowani tym, jak szybko motocyklista WorldSBK o jego kalibrze może się przystosować do unikalnych wymagań jazdy motocyklem MotoGP.

Yamaha YZR-M1 MotoGP

Yamaha YZR-M1 to motocykl wykorzystywany w MotoGP, najwyższej klasie wyścigów motocyklowych na świecie. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie motocykli wyścigowych, z silnikiem o pojemności 1000ccm i mocą około 240KM.

Lin Jarvis – Dyrektor Zarządzający Yamaha Motor Racing Srl

Przede wszystkim, chciałbym powiedzieć, że jest to dla nas przyjemność móc dać Toprakowi kolejną szansę jazdy na YZR-M1. Nie byłem obecny podczas jego poprzedniego testu, ale tym razem będę w Jerez, aby śledzić testy i od razu stamtąd udać się na Grand Prix Ameryk w Austin w przyszły weekend. Toprak to niezwykle utalentowany motocyklista i jestem bardzo ciekaw, jakie osiągnie wyniki na naszej fabrycznej maszynie MotoGP. Będzie miał szansę jazdy obok Cala, który będzie tam dla ciągłych testów rozwojowych naszej YZR-M1 2023.

Toprak Razgatlıoğlu i jego szansa na MotoGP

Toprak Razgatlıoğlu, Mistrz Świata Superbike 2021, jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców motocyklowych na świecie. Od wielu lat odnosi sukcesy w klasie Superbike, a teraz ma szansę na testowanie jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie motocykli wyścigowych na świecie – Yamahy YZR-M1 MotoGP.

Testy na torze Jerez będą dla Razgatlıoğlu idealną okazją do zdobycia doświadczenia na tym motocyklu i dostosowania się do jego charakterystyki. Często kierowcy z klasy Superbike mają problem z przestawieniem się na jazdę w MotoGP, ale Razgatlıoğlu jest gotów na ten wyzwanie.

Cal Crutchlow – doświadczony motocyklowy test rider

Podczas testów na torze Jerez Razgatlıoğlu będzie miał wsparcie doświadczonego motocyklowego test ridera Yamahy, Cala Crutchlowa. Brytyjczyk przez wiele lat startował w MotoGP i zdobył na tym torze swoje pierwsze podium. Razem z Razgatlıoğlu będą mieli okazję do przetestowania nowych ustawień motocykla i osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Charakterystyka toru Jerez

Przez wiele lat tor Jerez był jednym z najważniejszych torów wyścigowych w kalendarzu MotoGP. Znany jest z trudnych warunków atmosferycznych, które często wpływają na przebieg wyścigów. Jednak pomimo tych trudności, to jedno z ulubionych miejsc kierowców i zawsze gwarantuje emocjonujące widowisko.

Tor Jerez składa się z 13 zakrętów, w tym siedmiu prawych i sześciu lewych. Najbardziej charakterystycznym zakrętem jest prawoskręt „Dry Sack”, który jest zaliczany do najtrudniejszych zakrętów w kalendarzu MotoGP.

Toprak Razgatlıoğlu, Mistrz Świata Superbike 2021, ma przed sobą wielkie wyzwanie – testowanie motocykla Yamaha YZR-M1 MotoGP na torze Jerez w Hiszpanii. Dwudniowe testy pozwolą mu na zdobycie doświadczenia na tym motocyklu i dostosowanie się do jego charakterystyki. Wsparcie doświadczonego motocyklowego test ridera Yamahy, Cala Crutchlowa, będzie dodatkowym atutem.

Źródło: Komunikat Yamaha Racing

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl