Piotr Biesiekirski startuje w sezonie Moto2 w Jerez

- MotoRmania

Piotr Biesiekirski weźmie w najbliższy weekend udział w trzeciej rundzie motocyklowych mistrzostw Europy Moto2, która odbędzie się na znanym z mistrzostw świata MotoGP, hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera.

Jedyny Polak w stawce nie mógł wziąć udziału w dwóch pierwszych rundach mistrzostw Europy z powodu kontuzji kolana, jakiej nabawił się podczas ostatnich przedsezonowych testów w Portugalii.

W najbliższy weekend 21-latek wróci do rywalizacji w hiszpańskim Jerez de la Frontera, gdzie w kwietniu od wygranej rozpoczął sezon mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000, sięgając po pierwsze z trzech zwycięstw z rzędu.

Międzynarodową stawkę ME Moto2 w czwartek i piątek czekają w Jerez treningi wolne, w sobotę kwalifikacje, a w niedzielę wyścig, który rozpocznie się o godzinie 13:00 i będzie relacjonowany na żywo na kanale YouTube serii Finetwork FIM JuniorGP.

„Cieszę się z powrotu na tor, szczególnie w Jerez, gdzie rozpocząłem sezon od zwycięstwa w mistrzostwach Hiszpanii – mówi Piotr Biesiekirski, reprezentujący barwy ekipy Fau55 Euvic Racing. – Co prawda dostałem od lekarzy zielone światło, ale do weekendu podchodzę na spokojnie. Czwartkowe sesje potraktuję bardziej jak rozgrzewkę niż zawody, a później zobaczymy, jak sprawy potoczą się dalej. Po przerwie od startów i treningów chcę przede wszystkim cieszyć się jazdą i w czwartek odbudować to wyczucie motocykla, które miałem podczas przedsezonowych testów. Nie mogę też doczekać się ponownego spotkania z moim zespołem i kibicami, którym bardzo dziękuję za wsparcie w ostatnich tygodniach”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Informacja prasowa

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl