Nowy supernaked wagi średniej ma ustanowić nowy rekord sprzedaż w jednym z najpopularniejszych segmentów rynku.

Przedwczoraj podzieliliśmy się z Wami zdjęciami, jakie wyciekły przez tajlandzkie forum motocyklistów. Sądząc po jakości i wykonaniu, były to oficjalne zdjęcia czegoś, co zostało ochrzczone nowym Kawasaki Z800. Dziś natomiast, wraz z Ninją 300, Zieloni oficjalnie potwierdzają plotki.

W 2013 roku w salonach pojawi się nowy „supernaked wagi średniej”, czyli właśnie Kawasaki Z800. Producent oficjalnie pisze, że ten motocykl ma ustanowić nowy rekord sprzedaż w jednym z najpopularniejszych segmentów rynku. Do tej pory Zety były udane, więc całkiem możliwe, że Zieloni rzeczywiście dopną swego. Jeden fakt jest niezaprzeczalny – Z800 wygląda obłędnie.

Jak udało nam się dowiedzieć, możliwe, że pierwsze Z800 trafią do polskich salonów już na przełomie listopada i grudnia. Ich cena, tak samo jak w przypadku Ninjy 300, ma stać na mniej więcej tym samym poziomie z niewielkim wzrostem. Nie możecie się doczekać? Szczegółowe dane techniczne poznamy 2. października na oficjalnej premierze na targach Intermot w Kolonii. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.