Znamy już pełne, choć wciąż prowizoryczne listy startowe klas World Superbike, World Supersport i World Supersport 300 na sezon 2019. W najmniejszej z nich ponownie na pełen etat zobaczymy Polaka. W padoku WorldSBK znów pojawi się torunianin Daniel Blin.

Na cykl WorldSBK składają się w tym roku trzy klasy. Znika Puchar Superstock 1000, który będzie organizowany w ramach Alpe Adria. Nie ma co ukrywać, że frekwencja w największej klasie World Superbike jest nieco rozczarowująca, bo do walki zgłoszono zaledwie 18 zawodników.

Na szczęście mała ilość zgłoszeń nie oznacza słabej jakości, bo w stawce nie brakuje przetasowań i nowych nazwisk. Do Kawasaki, u boku obrońcy tytułu Jonathana Rea, dołączył Leon Halsam, w Ducati Alvaro Bautista zastąpił Marco Melandriego, a do nowej ekipy BMW dołączyli Tom Sykes i Markus Reiterberger. Mamy też zupełnie nowy zespół Hondy wystawiany przez Moriwaki i Althea z wracającym Ryuichim Kiyonarim oraz debiutującą ekipę GRT z mistrzem Moto3 i Supersportów Sandro Cortese oraz Melandrim.

Jakby tego było mało, jest jeszcze Eugene Laverty na Kawasaki teamu Go Eleven, Jordi Torres u Pederciniego czy Michael Rinaldi w Barni. Puccetti ponownie wystawi Turka Razgatlioglu, Yamaha sprawdzony duet Lowes/van der Mark, a Althea także Alessandro Delbianco na trzeciej Hondzie. Zapowiada się ciekawie!


Zrzut ekranu 2019-01-15 o 13.08.42

Supersporty to z kolei aż 25 nazwisk, w tym otwierający listę uciekinier z Moto2, Isaac Vinales, znany z Alpe Adria Thomas Gradinger, szybki Ayrton Badovini czy kontrowersyjny Hector Barbera, nie mówiąc o zawsze szybkim Julesie Cluzelu i jedynej kobiecie, Marii Herrerze.Zrzut ekranu 2019-01-15 o 13.08.56

W Supersportach 300 prawdziwy urodzaj, bo aż 50 zawodników! Wśród nich Daniel Blin w barwach ekipy Terra e Moto, z którą rok temu rozpoczynał sezon w mistrzostwach Włoch. Jednym z jego rywali będzie właśnie mistrz Włoch, Manuel Bastianelli czy stary kolega z Alpe Adria, Czech Vojtek Schwarz. Oby tylko przepisy techniczne pozwoliły mniejszym Yamahom R3 na walkę z większymi motocyklami Kawasaki i KTM. Jeśli tak się stanie, nie mamy wątpliwości; znając już tory Blinek będzie groźny!

Pełną listę startową klasy Supersport 300 znajdziecie TUTAJ.