Alvaro Bautista zostaje w Aruba.it Racing – Ducati Team w sezonie WorldSBK 2023

- Sebastian Radwan

Alvaro Bautista na pokładzie Ducati Panigale V4R zespołu Aruba.it Racing – Ducati Team również w sezonie WorldSBK 2023. Zespół Aruba.it Racing – Ducati Team ogłosił przedłużenie kontraktu dla Alvaro Bautisty, który ponownie zasiądzie na oficjalnej maszynie Ducati Panigale V4R w sezonie 2023 WorldSBK.

W swoim debiutanckim sezonie w WordSBK (2019) z Panigale V4R zespołu Aruba.it Racing – Ducati odniósł 16 zwycięstw (łącznie 24 miejsca na podium), zajmując drugie miejsce w klasyfikacji mistrzowskiej.

Po dwóch latach z innym producentem Bautista wraca do zespołu Aruba.it Racing – Ducati na początku sezonu 2022. Z czterema z dwunastu już rozegranych rund Hiszpan prowadzi obecnie w klasyfikacji Superbike World Championship z 220 punktami.

„Zawsze wierzyłem w Alvaro ze sportowego punktu widzenia i zawsze mieliśmy bardzo dobre relacje osobiste, nawet gdy nasze drogi się tymczasowo rozeszły. Kiedy zeszłego lata postanowiliśmy ponownie na niego postawić, niektórzy nazwali ten ruch bardzo ryzykownym hazardem, ale po obu stronach było przekonanie, że dokonaliśmy właściwego wyboru: dotychczasowe wyniki potwierdzają naszą decyzję i nas uszczęśliwiają. Jest to również powód, dla którego cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Alvaro przez co najmniej kolejny rok. Dziś chcemy zrobić mały wyjątek od reguły i wznosimy toast za jego odnowienie; już od jutra wracamy do pracy, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnych wyścigów. Sezon jest wciąż długi i doskonale wiemy, że nie możemy pozwolić sobie na utratę czujności. – Stefano Cecconi (kierownik zespołu Aruba.it Racing – Ducati).

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy kontynuować współpracę z Bautista w 2023 roku. Podobnie jak w sezonie 2019 WorldSBK, w tym roku Alvaro od razu zaczął konkurować z naszym motocyklem, zaczynając od zimowych testów ; teraz prowadzi, co nie dziwi, wspaniały sezon, inteligentnie walcząc o tytuł mistrza świata. Jest precyzyjnym jeźdźcem, z którym łatwo się pracuje: jego fantastyczny styl jazdy jest nie tylko przyjemny do oglądania w telewizji, ale przede wszystkim jest jego kluczem do pełnego wykorzystania potencjału naszego Panigale V4 R. Jesteśmy przekonani, że razem możemy osiągnąć wiele ważnych celów.” – Luigi Dall’Igna (dyrektor generalny Ducati Corse)

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować co najmniej jeszcze rok z zespołem Aruba.it Racing – Ducati, który reprezentuje dla mnie rodzinę. W tej drużynie zawsze dobrze się czułem, a odkąd wróciłem, odczucia są jeszcze bardziej pozytywne niż w sezonie 2019. Kiedy coś działa tak dobrze, możemy tylko pracować dalej, patrząc w przyszłość. Czuję, że wciąż jestem na szczycie, czuję, że wciąż mogę wiele dać. Fizycznie i psychicznie myślę, że to najlepszy czas w mojej karierze. Cieszę się również, że mogę kontynuować współpracę z Ducati, bardzo ważną fabryką, zorientowaną na technologię, zawsze poszukującą rozwoju: bycie częścią tego projektu, tego zespołu to coś niesamowitego na poziomie osobistym”. – Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati #19)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl