Z toru Radom do mistrzostw Europy – Jurand Kuśmierczyk – wywiad [wideo]

- Damian Meisel

Pamiętam jak dziś. Rok 2019, hala kartingowa w Krakowie, event treningowy na pitbike’ach. Zawodnicy jednej z grup raportują sędziemu, że na nitce toru jest uczestnik, który stwarza zagrożenie. Jeździ za szybko, rozpycha się i niebezpiecznie wyprzedza. Jak się później okaże, ten sam uczestnik zdobędzie Wyścigowy Motocyklowy Puchar Polski, Mistrzostwo Polski, Czech i Słowacji, prawie wygra Alpe Adria i stanie na podium Mistrzostw Europy Yamaha R3 Blu Cru. Będzie jadł kolację na ranczo Rossi’ego, a w 2023 roku będzie organizował budżet, żeby wystartować w MotoAmerica. Bo wspomniane wcześniej skargi na tego właśnie uczestnika, świadczyły wtedy o jego ponadprzeciętnym tempie i drzemiącym w nim talencie.

Zawodnik, o którym mowa to Jurand Kuśmierczyk, a ja właśnie przeprowadziłem z nim wywiad. Zapraszam do obejrzenia rozmowy z młodym radomianinem.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl