Moto jak Auto by Chylo – cz.2

- Michał Chylo

Bimota

Ciężko znaleźć bardziej egzotyczną włoską markę niż Bimota. Nietuzinkowa manufaktura – bo równie ciężko nazwać ją fabryką – słynie od początku z ekstrawaganckich konstrukcji ich stylistyka nie do podrobienia ma tyle samo fanów co wrogów. Od początku motocykle Bimoty mają być przede wszystkim szybkie na torze, niekoniecznie na drodze, są wyposażone w najlepsze komponenty, a to wszystko okraszone luksusem ceny i wyglądu.

Pagani

Tak samo Pagani, pozornie tylko cień Ferrari i Lambo, powstające tuż obok w Modenie. Ekstrawagancki wygląd zewnętrzny, niesamowite osiągi i wnętrze którego nie powstydziłby się żaden szejk z Dubaju. Obie marki są stosunkowo młode, Bimota 1973, a Pagani 1992. Obie są znane głównie prawdziwym smakoszom motoryzacji nie stroniącym od snobizmu. Kosztują nieprzyzwoite pieniądze – trudno je spotkać na drogach a co dopiero je dostać.

Serce

Obie firmy nie produkują własnych jednostek – Pagani używa podkręconych V12 Mercedesa AMG o pojemnościach ponad 6 i 7 litrów. Natomiast Bimota nie ma jednego dostawcy – przez długi czas używano silników Ducati, wcześniej Hondy, Suzuki i Yamahy, następnie BMW a teraz Kawasaki…

Za to obie słyną z niesamowicie lekkich ram własnej konstrukcji. Mimo całego mocno wyścigowego sznytu obie marki nie biorą udziału w żadnych wyścigach.

Do brzegu

W tym egzotycznym porównaniu nie może być inaczej – dla mnie BIMOTA JEST JAK PAGANI.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl