Eneos Track Day 22-23 maja: zdjęcia i relacja z imprezy na Silesia Ring!
MotoRmania
30 maja 2017

Świetna pogoda, idealny asfalt, udana impreza! Tak było w maju na Silesia Ring, a w lipcu zapowiada się równie dobrze!

Stało się! Jesteśmy już po naszym pierwszym Eneos Track Day z MotoRmanią! Imprezę zorganizowaliśmy na nowym, polskim torze w okolicy Kamienia Śląsiego – Silesia Ring. Nitka toru liczy 3636 metrów i składa się z 15 zakrętów (9 prawych i 6 lewych). Prosta startowa licząca 560 metrów ma szerokość 15 metrów, a tor w najwęższym miejscu – 12 metrów. Najdłuższa prosta ma 730 metrów. Jaki jest efekt tych liczb? Wyśmienita zabawa na nowym torze! Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że konstrukcja toru się bardzo zadowalająca, a asfalt wręcz idealny.

Pomimo, że infrastruktura toru Silesia Ring jest jeszcze w budowie, to Eneos Track Day można uznać za udaną imprezę. Wszyscy uczestnicy mieli dostęp do prądu, łazienek i pryszniców, każdy mógł wyjeździć się do woli, a flagowi na torze całkiem sprawnie wykonywali swoją pracę. Nie zawiodła też pogoda – krótko mówiąc, każdy wrócił do domu zadowolony!

Tym bardziej, że zorganizowaliśmy dla Was kilka atrakcji dodatkowych. Na obiekcie mogliście znaleźć stanowisko Eneos, gdzie można było wymienić olej i filtr oleju w swoim motocyklu. Specjaliści z BFG Suspension cały czas udzielali porady na temat ustawień zawieszenia, a w sobotę wieczorem przeprowadzili krótkie seminarium na ten temat. Honda przywiozła kilka motocykli testowych, w tym nowego Filreblade SP2, którym mogliście jeździć po torze. MotoRmania z kolei przywiozła nasze sportowe pitbiki, na których w kontrolowanych warunkach można było ćwiczyć pozycję i zachowanie na motocyklu.

Zresztą sprawdźcie zdjęcia, było naprawdę dobrze! Żałujecie, że nas nie odwiedziliście? Nic straconego, bo kolejny Eneos Track Day już w weekend 1-2. lipca. SPRAWDŹ JAK SIĘ ZAPISAĆ! (klik)

Poniżej obejrzycie kilka najciekawszych zdjęć z Silesia Ring,
a poniższy link prowadzi do dropboxa,
gdzie kryje się blisko 200 zdjęć z toru i padoku.
>> 22 i 23. maja na Silesia Ring – Eneos Track Day <<

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły