Start Rossiego w GP Włoch na Mugello wciąż zagrożony

- Mick

Kontuzjowany Valentino Rossi musi dostać dzisiaj od lekarzy zgodę na start w swoim domowym wyścigu o Grand Prix Włoch. Jeśli tak się stanie, jutro „Doktor” wyjedzie na tor Mugello aby ocenić swój stan zdrowia, a następnie spróbuje wystartować w niedzielnym wyścigu, ale to wciąż stoi pod znakiem zapytania.

38-latek tydzień temu zaliczył wywrotkę na motocyklu crossowym, doznając obrażeń brzucha i klatki piersiowej. Co prawda uniknął złamań, ale sytuacja była na tyle poważna, że musiał spędzić noc w szpitalu. Rossi wciąż jest obolały i osłabiony, ale dzisiaj przejdzie na torze Mugello dokładne badania. Jeśli wypadną pomyślnie lekarze dopuszczą go do startu, ale nawet wówczas jego udział w wyścigu nie będzie przesądzony.

„Jeśli dostanę zielone światło od lekarzy, wyjadę w piątek na tor na mojej YZR-M1 aby ocenić mój stan. Zrobię jednak wszystko, aby w niedzielę ustawić się na starcie, bez dwóch zdań” – deklarował wczoraj osłabiony „Doktor”, który jest tak osłabiony, że Yamaha postanowiła wycofać go z oficjalnej czwartkowej konferencji prasowej.

Nie musimy chyba wyjaśniać, jak ważny jest dla Rossiego wyścig na Mugello, w którym przed laty Włoch triumfował aż siedem razy z rzędu. Na jego ukochanym obiekcie nie brakowało jednak pechowych startów. Dwa pierwsze w królewskiej klasie zakończyły się wywrotkami. W 2010 roku Rossi upadł w ostatniej szykanie podczas treningu i złamał nogę, po raz pierwszy w karierze opuszczając wyścig. Rok temu z walki o zwycięstwo wyeliminowała go awaria silnika. Trzy lata temu zderzenie z Alvaro Bautistą w trzecim zakręcie tuż po starcie.

Jak Grand Prix Włoch potoczy się dla Valentino tym razem? Tysiące kibiców w żółtych koszulkach mają nadzieję, że Doktor jednak ich nie zawiedzie.

Aktualizacja: Lekarz zawodów wydał jednak dziś w południe zgodę na start po rutynowych badaniach. Prawdziwy sprawdzian czeka Rossiego jednak dopiero jutro, więc niedziela wciąż stoi pod znakiem zapytania. Oby było OK!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl