Beskid Hero: niezbędnik kibica

- MotoRmania

Końcowe odliczanie do pierwszej w historii odsłony zawodów Hard Enduro w górach trwa. Już za kilka godzin, w piątek zawodnicy zmierzą się z własnymi słabościami i przeszkodami, które czekają na nich na trasie zawodów zlokalizowanej w Beskidzie Małym. Zanim jednak riderzy wyjadą walczyć z podjazdami, zjazdami, kamienistymi potokami i wieloma innymi naturalnymi przeszkodami, my informujemy o tym co powinniście wiedzieć zanim wybierzecie się na górę Żar.

informacja prasowa

W piątek i sobotę rywalizacja rozpoczyna się przy dolnej stacji kolei linowo-terenowej na górę Żar (ul. Górska 21, Międzybrodzie Żywieckie). W niedzielę zawodnicy z góry Żar wyjadą zorganizowaną kolumną i przejadą na miejsce Beskid Hero (1)startu trzeciej części wyścigu w okolicy miejscowości Porąbka.

W biurze zawodów zlokalizowanym w dolnej stacji kolei linowo-torowej na górę Żar dostępne będą mapy z wskazaniem ciekawych punktów trasy przeznaczonych dla kibiców. Dojście do tras będzie oznakowane specjalnymi tabliczkami „Strefa kibica“. Biuro będzie czynne w piątek od godziny 12:00 w sobotę i niedzielę od godziny 08:00

Poza daniem głównym, czyli Hard Enduro organizatorzy przygotowali atrakcje dodatkowe. Jedną z nich będzie kino plenerowe, które odbędzie się w sobotni wieczór na stoku narciarskim przy dolnej stacji kolei na górę Żar. W trakcie seansu widzowie będą mogli zobaczyć filmy o tematyce motocyklowej związanej z Hard Enduro.

Na terenie wydarzenia swoje stoiska będa mieć partnerzy wydarzenia: FOX, KTM Katowice, Dr. Cool, Olek Motocykle oraz 1MARO Garage i Wojtek Szczepański Suspension.

Na nadchodzący weekend prognozy zapowiadają dobrą pogodę, jednak musicie być świadomi, że w górach aura może się szybko zmienić. Dlatego warto ze sobą zabrać, poza odpowiednim, przystosowanym do warunków terenowych obuwiem, nakrycie głowy, kurtkę przeciwdeszczową i okulary przeciwsłoneczne. Pamiętajcie o gadżetach do kibicowania. Zdecydowanie nie zabieraj ze sobą: grilla lub innych palenisk, a także dronów i innych sprzętów latających.

Trasa zawodów w newralgicznych punktach jest w całości wygrodzona taśmą lub siatkami. Dla bezpieczeństwa własnego oraz motocyklistów prosimy nie przekraczaj jej. Pamiętaj, aby zachować ostrożność tak, aby ten weekend był niezapomnianym wydarzeniem pełnym niesamowitych emocji.

Tereny, na których odbędą się zawody, zostały udostępnione przez wiele osób, dlatego prosimy abyście to uszanowali i wszelkie śmieci zabierali ze sobą do miejsca, w którym znajdują się pojemniki na odpady, zgodnie z zasadą przyniosłeś pełne, weź ze sobą puste.

plakat_Beskid Hero

Ostatnią, ale niezwykle ważną informacją jest to, że po trasach zawodów i w okolicy będą mogły jeździć tylko osoby z numerami startowymi. Pozostali motocykliści, zgodnie z zasadami panującymi w górach, nie mogą jeździć na motocyklach. Ze względu na wyjątkowy charakter wydarzenia odpowiednie służby zapowiedziały wzmożone patrole na tym terenie.

Mamy nadzieję, że uzbrojeni w tę wiedzę jesteście już w pełni gotowi na pierwsze Hard Enduro w polskich górach. Zapowiada się zacięta rywalizacja w walce o tytuł pierwszego w historii Beskid Hero. To będą trzy dni wypełnione niesamowitymi, sportowymi emocjami. Do zobaczenia na miejscu!

Więcej informacji o zawodach znajdziecie na stronie: beskidhero.com regulamin zawodów: beskidhero.com/pl/regulamin/

Harmonogram wydarzenia

02 czerwca (piątek)
14:00-18:00 prolog dla wszystkich kategorii

03 czerwca (sobota)
09:00 – start wyścigu kategorii Hobby i Hobby Masters
13:00 – start wyścigu kategorii Expert i Expert Masters

04 czerwca (niedziela)
08:30 – przejazd kategorii Hobby i Hobby Masters do strefy startu
09:00 – start wyścigu kategorii Hobby i Hobby Masters
12:30 – przejazd kategorii Expert i Expert Masters do strefy startu
13:00 – start wyścigu kategorii Expert i Expert Masters 

Oficjalny fan page zawodów: facebook.com/BeskidHERO/
Organizator:  facebook.com/SportainmentMarketingAgency

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl