Skuter elektryczny z deklarowanym zasięgiem 50 km: czy Barton Energy 2019 da radę?!

- Piotr Jędrzejak

Producenci skuterów elektrycznych często kłamią w pozycji „zasięg na pełnej baterii”. Wyposażyliśmy się w GPSa, przedłużacz i postanowiliśmy sprawdzić to w trasie na przykładzie Bartona Energy!

Barton Motors w swojej ofercie na sezon 2019 umieścił kilka nowości, a w tym dwa skutery, a właściwie motorowery o napędzie elektrycznym. Nazywają się E-Max oraz Energy: pierwszy z nich jest większy, ma sporo dodatków (np radio) oraz 12-calowe koła; drugi to skuter standardowych rozmiarów na 10-calowych kołach.

Nam trafił się ten mniejszy, Barton Energy. Dobrze wiecie, jaki jest główny problem z pojazdami elektrycznymi – zasięg i czas ładowania. Wyposażeni w smartfona na selfie-sticku do nagrywania oraz w smartwatcha do pomiaru prędkości i dystansu, postanowiliśmy szybko sprawdzić, czy elektryczny Barton Energy rzeczywiście potrafi na pełnej baterii przejechać 50 kilometrów. Taki zasięg deklaruje producent w homologacji

Tak się złożyło, że do przejechania był dystans 47 kilometrów. Akurat o 3 km mniej, niż deklarowany zasięg, więc powinno się udać. Bezwietrzna pogoda, 29 st. C, otwarty kask i skuter elektryczny. Czego chcieć więcej? Sprawdźcie nasz test!

* Przepraszam za słaby auto-focus mojego smartfona… 🙁

Wiemy, że wcale nie słuchacie uważnie, a do tego lepiej byłoby wyniki przeczytać… Dlatego zestawienie wniosków przygotowaliśmy na drugiej stronie tego artykułu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl