Który „1000” najmocniejszy? Pomiar na hamowni! Sprawdź wyniki.

- MotoRmania

Na kanał 650ib ( warto subskrybować – polecamy) właśnie wjechał test porównawczy z hamowni gdzie udało się dokonać pomiaru kilku kluczowych maszyn: ZX10R 2021, Hondy Fireblade, BMW S1000RR, Aprilli RSV4 1100 Factory oraz dwóch Panigale ( V4 R, Superleggera).

Testowane sprzęty są zwykłymi drogowymi maszynami zbliżonymi do wersji z salony – każda ma opisane modyfikacje, które w zasadzie sprowadzają się głównie do układów wydechowych i odpowiedniego mapowania. Naturalnie różne hamownie różnie pokazują moc maksymalną, ale jeżeli porównamy motocykle w tym samym dniu na tej samej hamowni, to oprócz orientacji co do mocy maksymalnych będziemy mieć precyzyjne dane co do różnic. Zachęcamy do zobaczenia całego materiału, a dla osób, które nie mają czasu podajemy wyniki. Ducati V4 Superleggera osiągnęła 192KM. Panigale V4 R osiągnęło 202KM ( pomimo tej samej pojemności co Superlegerra wynik jest inny ze względu na mapy i układ wydechowy Akrapovica). Aprilia RSV4 1100 Factory uzyskała również 202KM i najlepszy wynik momentu obrotowego. Niemalże identyczne wartości co do mocy oraz momentu obrotowego pokazał nowy ZX10R oraz Honda Fireblade uzyskując 177KM. W naszych oczach zwycięzcą jest BMW S1000RR, który uzyskał blisko 197KM na kole z drugim wynikiem dotyczącym maksymalnego momentu obrotowego. To w zasadzie o 20KM więcej niż japońska konkurencja i o 4KM więcej od Superleggery. Aprilia była lepsza, ale ma większą pojemność. Brawo BMW!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl