Mniejsza Honda Africa Twin CRF850L nadchodzi?
Piotr Jędrzejak
5 czerwca 2019

Plotki nadlatują prosto z Japonii i w wirusowym tempie okrążają internet. Mówi się, że Honda pracuje nad mniejszą Afryką Twin 850. Motocykl miałby zostać zaprezentowany pod koniec roku 2020, jako model 2021.

Emocje są ogromne, a to za sprawą fantastycznego odbioru aktualnej Afryki Twin CRF1000L. Ten model jest gdzieś po środku, pomiędzy ciężkimi turystykami w stylu Multistrady i R1250GS, a lekkimi endurakami klasy 700-800. Hondzie udało się skonstruować motocykl, którym można jeździć szybko, można jeździć w dalekie podróże, a także można pobawić się w terenie.

Na początku tego roku mówiło się, że Japończycy mają zamiar wypuścić nową wersję CRF1100L. Zwiększenie pojemności ma służyć przede wszystkim spełnieniu norm Euro5. Być może przy okazji pojawi się kilka KM więcej. Niektórzy proponują także dorzucenie „luksusowego” wyposażenia, jak ekran TFT, a może nawet platforma Apple CarPlay oraz aktywne zawieszenie.

Jeżeli Africa Twin 1100 stanie się większa i bardziej wypasiona, to zupełnie wypisze się z segmentu średnich adventure. A ten segment jest aktualnie bardzo gorący przede wszystkim za sprawą KTMa 790 Adventure R oraz Yamahy Tenere 700.

Tutaj perfekcyjnie wpisywałby się nowy model Africa Twin CRF850L. Nic o nim nie wiemy, ale możecie sobie wyobrazić, że specyfikacja powinna być konkurencyjna, a platforma silnika to z pewnością rzędowa dwójka. Japońskie plotki sugerują, że Honda CRF850L mogłaby wjechać do sprzedaży w 2021 roku.

Jeżeli Honda rzeczywiście rozważa takie posunięcie i skutecznie wyciągnie wnioski z Afryki 1000, zapowiada się świetny motocykl.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły