Jeździmy Yamahą MT-07: pierwsze wrażenia!
Simpson
11 lutego 2014

Jesteśmy świadkami frontalnego kontrataku Japończyków na europejski rynek. Po zaskakującej Yamasze MT-09 przyszedł czas na jej mniejsze wcielenie. Jak odebraliśmy Yamahę MT-07?

Wczoraj zakończyliśmy jazdy testowe na nowym modelu z serii MT. Podczas prezentacji przedstawiciele Yamahy dokładnie tłumaczyli, w jaki sposób udało się uprościć konstrukcję, a co za tym idzie – obniżyć koszty produkcji. Maszyna wygląda zdecydowanie seksownie, jednak gdy spojrzymy na jej wątłe nóżki (widelec), zastanawialiśmy się, czy Yamaha będzie umiała swoim ciałem ruszać. Dwa cylindry, siedemset centymetrów sześciennych i tylko 75KM… No OK, byliśmy w stanie to zaakceptować, ponieważ zaskoczyła nas informacja o masie własnej motocykla. Na sucho waży 164kg, a gotowy do jazdy 179kg! Poniekąd cud, ponieważ MT-07 zostało praktycznie w całości wykonane ze stali! Nawet fikuśny wahacz jest tłoczony i spawany z tego materiału. Motocykl wygląda na mały, jednak osoby o wzroście 180 cm będą się na nim czuły w pełni swobodnie. Pozycja jazdy jest bardziej wyprostowana, niż w przypadku MT-09. Po pierwszych sekundach czujemy się na małym MT, tak jakbyśmy jeździli na nim od dawna. Prawdziwy fun pojawia się po pierwszym strzale ze sprzęgła… Nie wierzycie? Obejrzyjcie nasze video!

Yamaha jest jeżdżącym dowodem na to, jak ważna jest wartość momentu obrotowego. Mało by brakowało, a nie przywiózłbym dla Was żadnych zdjęć. Przód mojej 07 był praktycznie cały czas w górze i jeden z organizatorów stwierdził, że jeżeli będę tak jeździł, gdy on to widzi, to nie dostanę fotek. Na szczęście szybko zniknęliśmy mu z oczu, a naszym przewodnikiem był Arthur Coutard (były zawodnik FMX), więc na rozrywkę nie narzekaliśmy. Proste zawieszenie tak samo dawało radę, jak i nie. Heble? Dzięki nim nie rozbiliśmy Yamahy, ale… Chcielibyście to wszystko wiedzieć teraz, ale nie możecie. Pełen test przeczytacie w marcowej MotoRmanii. Teraz zobaczcie z bliska jak wygląda nowa, japońska zabawka i jak dawała sobie radę na drogach Lanzarote!

Przy okazji testu prasowego, do Lanzarote wybrała się też grupa Ambasadorów, czyli 11 wybranych fanów Yamahy z 11 krajów Europy – wśród nich znalazł się także Bartosz z Polski. Yamaha udostępniła wideorelację z tego wydarzenia. Obejrzyjcie. Jest przyjemnie, a dodatkowo poznacie kilka opinii o MT-07 oraz zobaczycie, w jakich warunkach również i my testowaliśmy ten sprzęt:

Simpson
Redaktor naczelny

Pierwszy tester na pokładzie. Jego „kreatywna” jazda przekłada się na ciekawe zdjęcia i jeszcze ciekawsze zadania dla jego lekarza. Skutecznie odnajduje limity swoje i motocykli, co przynosi przeróżne efekty... Masz sprawę? Skontaktuj się .

Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły