Staroszkolna jazda w dzisiejszym wydaniu: stunt w Montrealu

- Simpson

Czy ktokolwiek pamięta jeszcze od czego rozpoczął się stuntriding? W czasach, kiedy niejeden dzisiejszy stunter nigdy nie doświadczył naprawdę szybkiej jazdy na kole, ekipa z Montrealu pokazuje jak to się robi.

Piętnaście lat temu nikt by nie wpadł na to, jak będzie wyglądał dzisiejszy stuntriding. Zmiany w przełożeniach były minimalne, a szczytem ochrony motocykla w razie upadku były crash pady. Pomysł na montaż hand brake’a nie zaprzątał nikomu głowy. Przypomnijcie sobie jak to wyglądało kiedyś.

Dzisiaj wielu posiadaczy motocykli sportowych ciągle praktykuje szybkie gumy, jednak z racji wszechpanującego stunt-szału, mało kto decyduje się na wrzucanie do sieci swojej jazdy. Ekipa z Montrealu ewidentnie nie ma kompleksów i na świeżych (w większości) motocyklach nagrywa w jaki sposób jeżdżą po ulicach. Musimy przyznać, że oglądanie bezczelnych power-gum automatycznie rysuje uśmiech na naszych twarzach. W niektórych momentach możemy dosłownie zobaczyć moc silników, które serwując okrutne przyspieszenie, trzymają przednie koło na niewielkiej wysokości. Oczywiście nie zauważymy tam żadnego operowania tylnym hamulcem, czy dużych zębatek. Napędzanie i adrenalina w najczystszej formie. Nie polecamy takiej jazdy w ruchu ulicznym, ale jak ktoś już to zrobił i przeżył, to czemu tego nie oglądać.

Kto jest za powrotem prędkości w stuntridingu, ręka do góry!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl