Śnieżny GSX-R na jeziorze – rekord prędkości na wodzie?

- Piotr Jędrzejak

Co będzie szybsze, motocykl na wodzie, czy skuter wodny?

Chłopaki ze Stunt Freaks Team nie są normalni. Mają na koncie wiele dziwnych wyczynów z motocyklami, w tym przerobienie Gixxera 1000 na skuter śnieżny i wyjechanie nim na jezioro. Ostatnio „Księga Rekordów Guinnessa” zaproponowała im, aby ustanowili jakiś rekord. Może więc rekord prędkości motocykla śnieżnego na wodzie? Dobrze zgadujecie – takiej kategorii jeszcze nie ma. Chłopaki z SFT wzięli się za pierwsze próby.

Do tej pory na wodzie jeździli jedynie na pierwszym lub drugim biegu (już na nim startując z lądu). Nie chcieli zmieniać przełożeń, obawiając się, że na 3-ce silnik może już nie mieć siły. Woda i gąsienica stawiają ogromny opór.

Wyznacznikiem miał być skuter wodny Sea Doo Spark – przystępna, ale dość mocna maszyna. Mierząc smartfonem, skuter wykręcił 76,9 km/h. Nie brzmi szaleńczo, ale na wodzie to już duża prędkość (kto kiedyś pływał skuterem, ten wie). Pierwsza próba na Gixxerze odbyła się więc na drugim biegu. Smartfon zarejestrował 76,8 km/h! Motocykl przegrał o 0,1 km/h, ale kierowca mówi, że widział szansę na zmianę biegu. Czy się uda?

Cóż, nie udało się, motocykl stracił napęd. Wniosek chłopaków jest prosty: „Jeżeli płyniesz motocyklem śnieżnym po wodzie, nie zmieniaj biegów.” Jednak chłopaki mają wprawę w odbudowywaniu tego konkretnego Gixxera, a ktoś w komentarzach zasugerował, aby założyli quickshifter. Coś czujemy, że jeszcze zobaczymy próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl