MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro 2019: winglety i 212 KM w nakedzie [dane, zdjęcia, film]

- Piotr Jędrzejak

„Serie Oro”, czyli Złota Edycja to już dość znany zabieg. MV Agusta nazywała tak swoje najbardziej wypasione superbike’i. Teraz jednak z tym dopiskiem prezentowana jest limitowana seria bardzo wyjątkowego nakeda.

Brutale 1000 Serie Oro, bo tak będzie się nazywała ta maszyna, została zaprezentowana tuż przed targami Eicma i posiada wszystko co najlepsze.

Silnik pochodzi z wyścigowego modelu F4 RC, jednak modyfikacje są zakrojone na szeroką skalę i dotyczą wszystkiego. Od kształtu komory spalania, przez czas otwarcia zaworów i sposób dystrybucji oleju, a na konstrukcji airboxa oraz kanałów dolotowych o zmiennej długości kończąc. Nie można też zapomnieć o kosmicznie wyglądającym układzie wydechowym 4-1-4. Tak, dobrze czytacie, ma cztery końcówki, po dwie na każdą stronę. Efekt? 208 KM mocy przy 13 450 obr/min oraz 115,5 Nm momentu, a to i tak wartości dotyczące homologowanego wydechu. Z widocznym na zdjęciu, tytanowym układem SC-Project wraz z odpowiednim ECU, osiągi zwiększają się do 212 KM przy 13 600 obr/min!

MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro 2019 (3)

Naked od MV Agusty ma 5-calowy, kolorowy ekran TFT za pomocą którego obsługuje się elektronikę. A trochę tego jest: quickshifter w obie strony, kontrola startu, sportowy ABS, a także 8-stopniowa kontrola trakcji i kontrola wheelie, które zarządzane są przez czujnik IMU.

MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro 2019 (11)

Dwuczęściowa rama połączona jest z jednostronnym wahaczem, a na zawieszenie składają się produkty Ohlins: widelec Nix EX oraz amortyzator TTX36, które wraz z amortyzatorem skrętu również sterowane są elektronicznie. Na układ hamulcowy składają się przede wszystkim nowe zaciski Brembo Stylema pracujące na tarczach 320 mm, wraz z radialną pompą Brembo.

MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro 2019 (15)

Wspomnieliśmy już, że MV Agusta ocenia prędkość maksymalną na „ponad 300 km/h”? Znacznie mają w tym pomagać „winglety”, czyli zintegrowane spojlery/lotki prosto z MotoGP, które w przypadku Brutale 1000 Serie Oro umieszczono przy chłodnicy.

Brutale 1000 Serie Oro wyprodukowana zostanie w ograniczonej liczbie 300 sztuk. Dostępna będzie w pakiecie z dodatkowym wydechem SC-Projekt. Cena pozostaje nieznana.

Layout 1

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl