„Serie Oro”, czyli Złota Edycja to już dość znany zabieg. MV Agusta nazywała tak swoje najbardziej wypasione superbike’i. Teraz jednak z tym dopiskiem prezentowana jest limitowana seria bardzo wyjątkowego nakeda.

Brutale 1000 Serie Oro, bo tak będzie się nazywała ta maszyna, została zaprezentowana tuż przed targami Eicma i posiada wszystko co najlepsze.

Silnik pochodzi z wyścigowego modelu F4 RC, jednak modyfikacje są zakrojone na szeroką skalę i dotyczą wszystkiego. Od kształtu komory spalania, przez czas otwarcia zaworów i sposób dystrybucji oleju, a na konstrukcji airboxa oraz kanałów dolotowych o zmiennej długości kończąc. Nie można też zapomnieć o kosmicznie wyglądającym układzie wydechowym 4-1-4. Tak, dobrze czytacie, ma cztery końcówki, po dwie na każdą stronę. Efekt? 208 KM mocy przy 13 450 obr/min oraz 115,5 Nm momentu, a to i tak wartości dotyczące homologowanego wydechu. Z widocznym na zdjęciu, tytanowym układem SC-Project wraz z odpowiednim ECU, osiągi zwiększają się do 212 KM przy 13 600 obr/min!

MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro 2019 (3)

Naked od MV Agusty ma 5-calowy, kolorowy ekran TFT za pomocą którego obsługuje się elektronikę. A trochę tego jest: quickshifter w obie strony, kontrola startu, sportowy ABS, a także 8-stopniowa kontrola trakcji i kontrola wheelie, które zarządzane są przez czujnik IMU.

MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro 2019 (11)

Dwuczęściowa rama połączona jest z jednostronnym wahaczem, a na zawieszenie składają się produkty Ohlins: widelec Nix EX oraz amortyzator TTX36, które wraz z amortyzatorem skrętu również sterowane są elektronicznie. Na układ hamulcowy składają się przede wszystkim nowe zaciski Brembo Stylema pracujące na tarczach 320 mm, wraz z radialną pompą Brembo.

MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro 2019 (15)

Wspomnieliśmy już, że MV Agusta ocenia prędkość maksymalną na „ponad 300 km/h”? Znacznie mają w tym pomagać „winglety”, czyli zintegrowane spojlery/lotki prosto z MotoGP, które w przypadku Brutale 1000 Serie Oro umieszczono przy chłodnicy.

Brutale 1000 Serie Oro wyprodukowana zostanie w ograniczonej liczbie 300 sztuk. Dostępna będzie w pakiecie z dodatkowym wydechem SC-Projekt. Cena pozostaje nieznana.

Layout 1