Plus Stunt Grand Prix – niepokonany Stunter13!

- Simpson

Właśnie wróciliśmy ze StuntGP 2013… Kompilacja emocji i solidnej dawki rozrywki powoduje, że nie jesteśmy w stanie na szybko opisać tego, co się działo na bydgoskiej arenie.

Możemy jedynie stwierdzić, że określenie tegorocznych zawodów mianem Mistrzostw Świata nie było bezpodstawne. Ponad 70 zawodników z całego świata dało niezapomniane wrażenia każdemu, kto zdecydował się na odwiedzenie terenu zawodów. W tym roku o zwycięstwie decydowała suma punktów zdobyta w sobotę i niedzielę. Po pierwszym dniu Marcin „Korzeń” Głowacki tracił jedynie 3 punkty do standardowego lidera, czyli Rafała Pasierbka. Na trzecim miejscu znalazł się Arunas Gibieza.

Podczas niedzielnych finałów skupienie wśród zawodników sięgnęło zenitu. Jako redakcja MotoRmanii musieliśmy dodatkowo podgrzać atmosferę… Celem Korzenia było utrzymanie drugiej lokaty, ponieważ już drugi sezon stara się zwyciężyć z Arasem (Gibieza). W takim wypadku przeprowadziliśmy z nim rozmowę motywującą uświadamiając polskiego zawodnika o tym, że jego zadaniem jest wygrana, a nie utrzymanie drugiego miejsca. W ten sposób Marcin zaryzykował w finałowym przejeździe wykonanie tricku, nad którym dopiero pracuje. Próba zakończyła się… na barierkach ochronnych. Na szczęście Korzeń był w stanie ukończyć przejazd, a dzięki niezłej sumie punktów z soboty utrzymał drugą pozycją. Stunter13 jak zwykle był precyzyjny do bólu, a jego finałowy przejazd tylko potwierdził jego totalną dominację na światowej scenie stuntridingu.

Na dzisiaj to by było na tyle, śledźcie portal MotoRmania, bo już jutro bardziej szczegółowa relacja i więcej zdjęć ze StuntGP 2013!

Lista finałowa Plus Stunt Grand Prix 2013:

1. Rafał Pasierbek – Poland 669
2. Marcin Głowacki – Poland 647
3. Arūnas Gibieža – Lithuania 645
4. Joona Vatanen – Finland 591
5. Martin Krátký – Czech Republik 563
6. Guillaume Gleyo – France 553
7. Shinsuke Kinoshita – Japan 486
8. Romain Jeandrot – France 484
9. Kevin Parussini – France 465
10. Julien Welsch – France 450
11. Hiroyuki Ogawa – Japan 449
12. Piotr Frąckiewicz – Poland 425
13. Nikita Podolski – Belarus 420
14. Hubert Dylon – Poland 419
15. Florian Dernuet – France 418
16. Damien Van-Theemsche – France 417
17. Nicolas L’hozic – France 396
18. Kevin Lyvinec – France 392
19. Sarah Vignot – France 385
20. Stephan Günther – Germany 355

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl