Natalia Florek – udany wyścig i życiówka na Alpe Adria w Czechach

- MotoRmania

W miniony weekend w czeskim Moście odbyła się V runda Mistrzostw Europy Alpe Adria, w których ścigała się jedyna kobieta w stawce, Natalia Florek #35.

Informacja prasowa

Natalia z nowym malowaniem motocykla oraz w  nowym kombinezonie startowała w klasie Supersport z 19 mężczyznami. Swoje wyścigowe zmagania rozpoczęła wywrotką na czwartkowym treningu i zmaganiami z naprawą motocykla. Pomimo potłuczeń lewej ręki oraz pleców, tuż po odbudowaniu motocykla Natalia kontynuowała wyścigi. Pierwsze kwalifikacje w piątek nie poszły idealnie, ale te sobotnie Natalia zakończyła życiowym rekordem na torze w Moście 1:43:4. Start w niedzielnym wyścigu rozpoczęła z 13 pozycji, wyścig ukończyła zaś na 11 miejscu w klasyfikacji generalnej oraz trzecia wśród Polaków. Sam wyścig Natalia ocenia pozytywnie, pogoda i okoliczności w najlepsze sprzyjały wyścigowym zmaganiom.

Do Mostu przyjechałam w środę, aby w czwartek przypomnieć sobie tor – opowiada Natalia. Niestety wywróciłam się na drugim treningu. Motocykl następnego dnia był jeszcze reanimowany i dopiero sobotę zaczęłam z powrotem jeździć. Podczas pierwszej kwalifikacji nie miałam jeszcze dobrego rytmu. Dopiero w niedzielę na drugiej kwalifikacji wykręciłam swoją życiówkę – 1:43:4 na czeskim torze. Tym samym dało mi to 13 pole startowe na 20 zawodników.

Wyścig odbył się w super warunkach pogodowych, niepodobnych do tego regionu. Dobór mieszanki okazał się idealny, opona nie ślizgała się i wytrzymała do końca. Sam start wyszedł mi i od początku trzymałam dobre tempo. Finalnie ukończyłam wyścig na 11 pozycji, co dało mi awans w punktacji WMMP. Także w AA dobrze stoję w generalce i mam nadzieję, że utrzymam ten wynik.

Oprócz podziękowań dla sponsorów, chciałabym podziękować za wsparcie wiedzą i wsparcie techniczne: Sebastianowi Zielińskiemu, braciom Irzyk, Januszowi Oskaldowiczowi, Pawłowi Górce i ich zespołom.

Podziękowania dla: Przemek Florek – mechanik,Sponsorzy: gruntkowski.pl, afa-trans.pl, IXON i inter motors, go pro, Photo Action Agencja Fotograficzna, Kancelaria Radców Prawnych Piotr Matysiak.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl